«Допомога регіональним ЗМІ, в тому числі й фінансова, має надаватися!» – наголосив 2 травня очільник Міністерства культури та інформполітики Ростислав Карандєєв під час онлайн-конференції для журналістів із прифронтових та деокупованих територій, організованої НСЖУ.
Трансляція пресконференції відбувалася на фейсбук-сторінці Спілки.
Тема зустрічі — відбудова сфери культури та медіа. Зокрема, йшлося про наслідки широкомасштабної війни для сфери культури і медіа в Україні, основні напрями державної підтримки закладів культури в умовах війни, співпрацю з міжнародними партнерами в питаннях відновлення, бронювання журналістів тощо.
Крім Ростислава Карандєєва у онлайн-пресконференції взяли участь:
– заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко;
– директорка Департаменту інформполітики та інформаційної безпеки Мінкульту Ганна Красноступ;
– директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Мінкульту Діана Трима;
– радниця Міністра культури та інформаційної політики Леся Червінська.
– Там, де не працюють телебачення й інтернет, друкована преса є надійним джерелом інформації. Я дякую НСЖУ, яка визначила для себе підтримку друкованої преси одним із пріоритетів, – наголосив Ростислав Карандєєв.
Він заявив, що при формуванні бюджету на 2025 рік буде враховано необхідність підтримки преси – традиційних медіа, «надзвичайно важливих для окремих регіонів».
У свою чергу голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що пресконференція проходить напередодні Всесвітнього дня свободи преси, а говорити про свободу преси без забезпечення її економічної стійкості не можна.
– Зокрема, підтримки потребують прифронтові медіа, які чинять опір російській пропаганді й виконують подвижницьку роботу з інформування українців, котрі часто не мають доступу до телебачення, інтернету, – сказав Сергій Томіленко.
Участь у пресконференції взяло понад 60 медійників.
Інформаційна служба НСЖУ