Головне управління Національної поліції у Львівській області відкрило провадження за ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання журналістській діяльності на Львівщині. Йдеться про інцидент, який стався у Самборі, де журналістів ТРК «Перший західний» не впустили до місцевого супермаркету «АТБ». Наступного дня потерпілі колеги – кореспондент Орест Дрималовський та оператора Юрій Маковецький – подали заяву до поліції про перешкоджання журналістській діяльності.
Знімальна група телеканалу готувала сюжет про дотримання необхідних карантинних норм різними торговими точками. Як ідеться в сюжеті, коли медійники прийшли до магазину і почали зйомку, там працювали всі 5 кас, а касирки сиділи без рукавичок та захисних щитків. Це встиг зафільмувати оператор. Та поки журналісти намагалися потрапити до торгової зали, три каси швидко закрилися, касири почали вдягати рукавички і діставати з-під прилавків щитки.
«Ми представилися та показали редакційні посвідчення охоронцю, але він попросив почекати на дозвіл від керівництва. За кілька хвилин підійшов інший чоловік у такій самій уніформі (на бейджику було написано – Андрій Бондаренко) та попросив надати дозвільні документи. Ми ще раз пред’явили журналістські посвідчення та повідомили, що маємо редакційне завдання», – повідомив Орест Дрималовський.
«Я вас нікуди не пущу», – з цими словами охоронець почав виштовхувати журналістів.
Скільки було людей у магазині й чи дотримані карантинні вимоги до «візиту» знімальної групи – невідомо. Бо після того, як журналісти звідти вийшли, перед входом утворилася чимала черга.
Постраждалий журналіст Орест Дрималовський у коментарі для прес служби НСЖУ зазначив: «Ми не стали викликати поліцію на місце події, оскільки не мали достатньо часу. 17 квітня наша знімальна група вже разом з адвокатом та відзнятим відеоматеріалом спеціально приїхали до Самбора та написали заяву до поліції».
«Правоохоронці з розумінням віднеслися до ситуації, детально вивчали надані відео та письмові пояснення. Того ж дня справа вже була внесена до ЄРДР, а інформація про інцидент розміщена на офіційному веб-сайті та сторінці у Facebook», – відзначив журналіст.
За словами Ореста Дрималовського, саме після запровадження щомісячних тренінгів із питань безпеки журналістів з ініціативи керівництва ТРК «Перший західний» колектив телеканалу почав краще розуміти та виявляти факти перешкоджання їхній діяльності. Раніше телевізійники зустрічалися з подібними інцидентами, але помилково вважали, що це не виходить за рамки закону.