У середу, 3 травня, з нагоди Всесвітнього дня свободи преси у пресцентрі НСЖУ відбудеться круглий стіл та презентація буклету «Розстріляна свобода слова. Журналісти – цілі російського воєнного наступу».
Видання досліджує атаки росіян на працівників медіа та містить свідчення очевидців воєнних злочинів. Зокрема, до буклету увійшли історії журналістів, загиблих від початку повномасштабного російського вторгнення; тих, які опинилися в російському полоні; випадки знищення майна і будівель редакцій; переслідування кримськотатарських громадянських журналістів в окупованому Криму ті інші важливі теми.
До участі в обговорені запрошені рідні та друзі, колеги загиблих журналістів, медійники, які працюють у гарячих точках, журналісти-переселенці, а також журналісти, чиї редакції постраждали під час війни.
Початок о 12.00.
Тривалість заходу – 1,5 год.
Всесвітній день свободи преси міжнародна спільнота відзначає 3 травня з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня 1991-го в столиці Намібії була підписана «Віндхукська декларація», у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.
Всесвітній день свободи преси – це нагадування урядам про необхідність поважати право на свободу вираження поглядів. Також цього дня щороку згадують журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.