Національна спілка журналістів України (НСЖУ) запрошує взяти участь у тренінгу «Психологічна безпека журналістів, які висвітлюють війну в Україні», що відбудеться в четвер, 19 травня 2022 року, о 14:00.
Тренінг проводитиметься онлайн, на платформі ZOOM. Тривалість – 2,5 години.
Тематика заходу сформована з урахуванням специфіки роботи працівників медіа в Україні в умовах широкомасштабного російського вторгнення. Учасники зможуть отримати поради з таких питань:
- Які ризики психологічної травми для журналіста?
- Як підготуватися до роботи у надзвичайних умовах?
- Чому відомі світові медіа вживають спеціальних заходів для збереження психологічного здоров’я журналістів?
- Чому журналістам варто звертати увагу на самопочуття під час роботи?
- Як висвітлювати трагедії та спілкуватися з людьми, які пережили травму?
- Що варто знати про полон?
- Як журналісту отримати психологічну допомогу?
Тренінг проведуть:
Олена Сек – військовий психолог, тренер з виживання та опору у ворожому середовищі, старший лейтенант ЗСУ.
Володимир Пєтухов – соціальний психолог, супервізор, керівник дівізіону стресу та психотравми Національної психологічної асоціації, полковник ЗСУ
Валерій Макеєв – правозахисник, журналіст, автор книги «100 днів полону», секретар Національної спілки журналістів України.
Для участі в тренінгу просимо зареєструватися за лінком: https://forms.gle/Lj1EPV5pd1n7Rgoo6
Зареєстровані учасники отримають на електронну пошту лист із посиланням на вхід до конференції.
Це другий тренінг із циклу безпекових заходів, які реалізує Національна спілка журналістів України спільно із організацією «Репортери без кордонів» за підтримки ЮНЕСКО.
Раніше спілка презентувалаукраїномовну адаптацію спеціального видання «Посібник з безпеки для журналістів», підготовлену організацією «Репортери без кордонів» спільно з Національною спілкою журналістів України за підтримки ЮНЕСКО. Посібник пропонує практичні поради для журналістів, які працюють у зонах високого ризику, а також короткі інструкції щодо підготовки до різного типу небезпек, які можуть включати збройні конфлікти, епідемії, стихійні лиха та вуличні протести.
Нагадуємо, що з початку широкомасштабного російського вторгнення Національна спілка журналістів України відкрила цілодобову «гарячу лінію» для українських та іноземних журналістів. Наша гаряча лінія обробляє запити через різні канали комунікації: email: [email protected] ; Facebook: fb.com/nsju.org ; месенджери: +380681266674.
Також НСЖУ збирає заявки від українських журналістів на отримання захисного спорядження, аптечок першої медичної допомоги та інших форм допомоги під час війни. Залишити заявку ви можете за посиланням: https://bit.ly/3JcQFhK