21 вересня 2021 р. відбулася зустріч голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка, секретаря НСЖУ Володимира Данилюка з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Грузії Ігорем Долговим.
У зацікавленому діалозі про сучасний стан журналістики в Україні, Грузії, Німеччині, інших країнах ЄС, про ситуацію в медіапросторі в умовах російсько-української війни та поширення коронавірусу, також узяли участь Перша секретар Посольства України в Грузії Тетяна Колотилова та голова Міжнародної асоціації недержавних медіа «European Youth 4 Media Network e.V.» Вольфганг Рессманн із ФРН.
Зустріч із Ігорем Долговим та Тетяною Колотиловою важлива не лише тому, що на чолі посольства вони представляють Україну в Грузії. Бо Ігор Олексійович, який народився в м. Славута на Хмельниччині, належить до числа вітчизняних дипломатів із гігантським досвідом роботи в державних структурах, які займаються реалізацією зовнішньополітичного курсу України. Зокрема, Ігор Долгов раніше працював Надзвичайним та Повноважним Послом України в Туреччині, ФРН, Бельгії та Люксембурзі, і Главою Місії України при НАТО, і навіть керівником Служби зовнішньої політики Секретаріату Президента, заступником Міністра оборони України та Міністра закордонних справ України.
Тому спілкування з Сергієм Томіленком, Володимиром Данилюком і Вольфгангом Рессманном було зацікавленим, професійним і конструктивним. «Будь-які контакти між журналістськими організаціями, особливо – з представниками країн-партнерів, є корисними, – зазначив на завершення Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грузії. – Коли я працював у Німеччині, то дуже активно співпрацював як із урядовими, так і з недержавними структурами, котрі допомагають українським медіа ставати професійнішими, демократичнішими та економічно незалежнішими. Наприклад, із Фондом Бертельсмана, з медійними проєктами різних політичних партій, орієнтованими на Україну та інші держави програми ЄС «Східне партнерство». Тішуся, що ви також ефективно співпрацюєте з представниками ФРН. Адже насправді це дуже важлива тема, котру треба постійно розвивати та вдосконалювати. Бо навіть за умови, що Україна стане попвноправним членом ЄС і НАТО, ситуація в інформаційному просторі нашої держави одразу не стане кращою. Приклад негативних впливів – масова активність так званих ативакцинаторів, які збурюють внутрішньополітичну ситуацію всередині наших захвідних партнерів і часто навіть спонукають людей до масових акцій протестук. Тому боротьба з фейками і ворожою пропагандою, це не лише ворожий вплив із боку РФ, це набагато ширше явище. Наприклад, можна точково боротися з ядерною програмою Ірану, а можна підійти до оцінки явища масштабніше і ставити питання про ядерну зброю як таку в світовому масштабі».
Українським дипломатам було подаровано атрибутику та друковану продукцію НСЖУ, місцеву українську періодику, інформаційні матеріали про проєкт «Медіадіалог», а також – спеціальний конверт, випущений «Укрпоштою» до 150-річчя Лесі Українки, та ювілейну поштову марку зі спецпошашенням у м. Луцьку з нагоди 30-річчя Незалежності України, які стануть одними з експонатів побудованого в селищі Сурамі Музею Лесі Українки. Саме тут проживала славетна письменниця під час перебування на Кавказі, тут завершився її земний шлях…
Служба інформації НСЖУ.