У Дніпропетровській обласній організації Національної спілки журналістів України відбулася презентація нової книги «Всі дорогі, всі Незабутні».
У минулу п’ятницю в Україні відзначили День пам’яті українських журналістів. Ця дата заснована в 2007 році з ініціативи НСЖУ після жорстокого вбивства засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе. З того часу загиблих і померлих журналістів в третю п’ятницю вересня щороку поминають і в Дніпрі.
Ось і в цьому році в Свято-Троїцькому соборі Дніпра владика Іриней провів панахиду в пам’ять про журналістів, які пішли в світ інший. Тільки за останній рік пішли з життя 18 журналістів Дніпропетровщини …
А після цього в Дніпропетровській обласній організації НСЖУ відбулася презентація нової книги «Всі дорогі, всі Незабутні».
Ідея її написання була висунута відомим дніпровським журналістом Олександром Пільоновим, над її створенням колектив авторів працював не один рік.
До книги увійшло 70 нарисів про журналістів, які покинули цей світ. А всього в виданні згадані 373 загиблих і померлих журналіста Дніпропетровщини.
У Дніпропетровській обласній організації НСЖУ про це унікальне видання розповіли наступне:
«Нинішнього року в обласній організації Спілки журналістів до цього дня приурочили презентацію Книги пам’яті про колег-журналістів Дніпропетровщини, які відійшли за Межу Вічності «Всі дорогі, всі незабутні…» До книги увійшло 70 нарисів про тих, хто трудився у редакціях газет, на радіо і телебаченні, а всього у ній згадано 373 прізвища.
Це стало можливим завдяки ініціативі ветеранів-газетярів та за участі правління обласної організації НСЖУ та Журфонду.
На презентації автори нарисів згадували своїх талановитих колег, які залишили яскравий слід в літопису Придніпров’я. Про те, як творилася книга, розповіли члени редакційної колегії Олександр Пільонов, Тетяна Колядинська, Олександр Давидов, Світлана Іотова. Учасники презентації дружно висловили бажання продовжувати цю роботу.
У своїй передмові до книги голова редакційної колегії, редактор цього видання, голова правління ДОО НСЖУ, заслужений журналіст України Олексій Ковальчук теж погоджується з цією думкою: «Вихід Книги пам’яті у світ це (так би хотілося вірити!) лише перша ластівка. Отже, повинні бути й інші. Щиро віриться, що ця Книга пам’яті матиме своє продовження. Пам’ять! Її не можна на узбіччя».