09 вересня 2021 року відбувся третій навчальний вебінар для представників ЗМІ в рамках проєкту німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Тема вебінару: «Енергоефективні громади». Під час заходу учасники ознайомились із системою впровадження муніципального енергетичного менеджменту на регіональному рівні, ключовою роллю проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ GmbH у впровадженні енергоменеджменту в муніципалітетах, реалізацією енергоефективних проєктів органами місцевого самоврядування, досвідом регіональних ЗМІ у висвітленні питань енергоефективних заходів та практичними порадами створення цікавого енергоефективного контенту.
На навчальному вебінарі виступив старший координатор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ GmbH Володимир Перегудов, який зазначив:“одне із ключових завдань GIZ GmbH – підтримка громад у сфері енергоефективності, яка полягає у впровадженні муніципального енергетичного планування (МЕП) у громадах, розробці муніципальних енергетичних планів та впровадженні енергоефективних заходів у громадських будівлях.”
Експерт проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ GmbH Олександр Шумельда зазначив, що “проблема полягає в тому, що переважна більшість міст в Україні не може визначити скільки вони споживають енергетичних ресурсів в муніципальних будівлях за певний період. Щоб почати роботу з енергоменеджменту, а саме управляти, варто визначити чим управляти.” Пан Олександр наголосив, що “енергоефективність – це не лише гроші. Це загалом про наше майбутнє.”
Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Новоград-Волинської міської ради Юрій Савич підкреслив, що “більшість громад має наступні проблеми: низькі теплоізоляційні характеристики будівель та мереж, оскільки будувались за часів Радянського Союзу, низька культура енергоспоживання, брак інформації для вибору пріоритетних заходів та недостатнє фінансування заходів з енергоефективності в місцевих громадах.” Пан Юрій поділився практичним досвідом впровадження енергетичного менеджменту на прикладі Новоград-Волинської громади.
Зокрема, пан Юрій наголосів: “при недостатньому фінансуванні об’єднаних територіальних громад доцільне співфінансування проєктів із залученням грантових коштів, державних програм або пільгових кредитів та реалізація малозатратних енергоефективних заходів та заходів з відносно невеликим строком окупності, наприклад, проведення навчань персоналу, заміна енергозатратних ламп на LED-аналоги, встановлення теплових екранів за радіаторами, обладнання змішувачів води насадками- аераторами, утеплення трубопроводів та інші заходи.“
Радник з комунікацій представника Кабінету Міністрів України у Верховній Раді, експерт з питань комунікацій держсектору та ЗМІ Ірина Твердовська виступила з доповіддю: “Як контент про енергоефективність зробити цікавим та привабливим для читачів”. Пані Ірина зазначила: “контент повинен бути не лише змістовним та різним, але й цікавим! Місія журналістів: доносити людям, що енергоефективність покращує життя всім.”
Під час вебінару учасники проєкту мали змогу презентувати власний досвід публікацій на тему енергоефективності.
Координаторка
проєкту «Навчальна програма з енергоефективності для представників ЗМІ» Жанна
Пацьора нагадала
учасникам вебінару про умови конкурсу на найкращу публікацію на тему
енергоефективність та визначила термін подачі конкурсних матеріалів.
Довідка:
Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Мета проєкту: сприяння імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні, зниження енергоспоживання на муніципальному рівні та створення сучасних можливостей для отримання кваліфікації у сфері енергозбереження. Проєкт фінансує уряд Німеччини.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні
цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку.
Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне
врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також
охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага
приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених
осіб.