Члени Міжнародної Федерації Журналістів (МФЖ) по всьому світу провели заходи присвячені Всесвітньому дню свободи преси, який щорічно відзначається 3 травня. Відповідна інформація опублікована на сайті МФЖ. Національна спілка журналістів України, як член МФЖ, пропонує вам ознайомитися із окремими ініціативами:
Австралія (MEAA/ Альянс засобів масової інформації, індустрії розваг та мистецтва): опублікували реліз «Всесвітній день свободи преси 2021: ворожість до журналістів зростає» та спеціальний аналітичний звіт щодо ситуацієї зі свободою слова в країні – Детальніше.
Бразилія (FENAJ): висадили дерева для вшанування пам’яті журналістів, які померли від COVID-19. Спілка заявляє, що ні на секунду не зупиняє боротьбу за захист основоположного права на свободу преси в Бразилії – Детальніше.
Еквадор (FENAPE): закликали захищати медіа від посягань на їх незалежність та віддали шану журналістам, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків – Детальніше.
Ефіопія: представники МФЖ взяли участь у вебінарі про стан свободи медіа в Ефіопії у 2021 році. Останні 2 роки засвідчили нестабільність свободи ЗМІ як в Ефіопії, так і в усьому світі – Детальніше.
Франція (SNJ): зранку організували мітинг на Ghislaine Dupont – Claude Verlon – Camille Lepage (у Парижі). Він був присвячений пам’яті двох репортерів RFI, вбитих у Кідалі (Малі) 2 листопада 2013 року та Каміль Лепаж, фотожурналістці, яку вбили у віці 26 років, 12 травня 2014 р. На цьому заході був присутній секретар МФЖ – Детальніше.
Гамбія: Гамбійська спілка преси провела дискусію щодо безпеки журналістів напередодні президентських виборів – Детальніше.
Індонезія (AJI): було організовано низку заходів по всій країні, включаючи вебінари, виставки, кампанії та дискусії щодо ситуації зі свободою преси в країні – Детальніше.
Нідерланди (NVJ): презентували щорічний Press Freedom Monitor – дослідження ситуації щодо свободи преси в Нідерландах – Детальніше.
Норвегія: Норвезька асоціація журналістів та Норвезька асоціація преси організували дебати про умови реалізації свободи преси під час пандемії – Детальніше.
Палестина: Синдикат палестинських журналістів повідомив про 183 злочини проти палестинських журналістів – Детальніше.
Перу (ANP): IV зустріч журналістів-розслідувачів Європа – Латинська Америка 2021 – Детальніше.
Сомалі (NUSOJ): презентували Звіт про стан свободи медіа у Сомалі в 2020 році. Відповідно до цих даних було зафіксовано 2 вбивства, 33 затримання та 133 випадки залякування працівників засобів масової інформації у країні – Детальніше.
Південно-Східна Азія: Азіатсько-Тихоокеанський офіс МФЖ оприлюднив 19-й щорічний звіт про свободу преси в Південній Азії та 3 травня провів панельну дискусію – Детальніше.
Іспанія (FAPE): наголосила на важливості цінностей свободи преси для життєздатності демократії – Детальніше.
Швейцарія (Syndicom): опублікували заяву, в якій засуджують напади на демонстрантів, перешкоджання з боку поліції, дискримінацію в цивільному процесі та перешкоди в ході проведення досліджень у зв’язку із законом про поліцейські заходи. Спілка також вказує на масове скорочення робочих місць у редакціях та невизначені перспективи кар’єри, що підривають свободу преси – Детальніше.
Туреччина (TGS): 3 травня було проведено онлайн конференцію: Інформація як суспільне благо – Детальніше.
Великобританія (NUJ): У своєму релізі, опублікованому 3 травня, Спілка пообіцяла відновити зусилля для захисту свободи преси, звертаючи увагу на погіршення свободи преси в усьому світі та загрози, актуальні для Великобританії – Детальніше.
Уругвай (APU): організували конференцію «Право на свободу вираження поглядів у міжамериканській системі» – Детальніше.
Національна спілка журналістів України, в свою чергу, провела спеціальне засідання Секретаріату НСЖУ, яке було присвячено питанням свободи слова та фізичної безпеки журналістів. Також, було опубліковано підсумки щорічного антирейтингу «Вороги преси» до якого увійшли політики та публічні особи як національного, так і регіонального рівнів, які своїми діями прагнуть зменшити роль і вплив окремих журналістів та ЗМІ в цілому на суспільні процеси, використовуючи при цьому будь-які способи: тиск, цензуру, погрози, залякування, блокування, обмеження доступу на події, репресивне законодавство.