Міжнародна громадська організація Комітет захисту журналістів (CPJ) вимагає негайного звільнення позаштатного співробітника проєкту «Крим.Реалії» Радіо Свобода Владислава Єсипенка в окупованому Криму. Відповідна заява була опублікована на офіційному сайті організації.
«Російська влада має негайно звільнити журналіста Владислава Єсипенка, зняти з нього сфабриковані звинувачення і припинити переслідувати і залякувати кримських журналістів», – наголосила координаторка програми CPJ у Європі та Центральній Азії Гульноза Саїд.
«Мінливі звинувачення з боку російської влади і той факт, що Єсипенко не бачив адвоката, обраного його родиною, свідчить про те, що звинувачення проти нього сфабриковані і покликані змусити замовкнути і залякати місцеву пресу», – додала Гульноза Саїд.
Посольство США в Україні також засудило затримання й арешт позаштатного співробітника Радіо Свобода.
«Ми засуджуємо політично вмотивований арешт Росією журналіста Владислава Єсипенка в Криму. Російські незаконні окупанти не мають законних повноважень перешкоджати діяльності вільної преси, самовільно заарештовувати людей і відмовляти їм у належних судових процесах», – написали на офіційній сторінці Посольства у Twitter.
Варто зазначити, що з моменту затримання 10 березня 2021 року, незалежні адвокати, які були найняті родиною затриманого журналіста, не змогли потрапити до пана Єсипенка. За словами співробітників слідчого ізолятора Владислав Єсипенко особисто відмовився від надання юридичної допомоги цими адвокатами, однак жодних документів, які б підтверджували цей факт, надано не було.
В ході пресконференції, яка відбулася 19 березня 2021 року, дружина Павла Єсипенка повідомила, що опубліковане російським державним телеканалом «Крим 24» інтерв’ю з її чоловіком є «свідченням побоїв, тортур і знущань».
Національна спілка журналістів України з перших днів уважно стежить за розвитком подій та закликає міжнародні організації до солідарності. Офіційна інформація щодо затримання фрілансера Радіо Свобода в Криму була оперативно надіслана НСЖУ у Брюссель до штаб-квартир Європейської та Міжнародної федерацій журналістів, а також до Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи слова у Відень.
Раніше саме за рахунок, широкого розголосу та великого суспільного резонансу і міжнародної солідарності вже вдавалося звільнити низку незаконно арештованих та переслідуваних Росією українських журналістів, зокрема Романа Сущенка, Миколу Семену та Нарімана Мемедемінова.