Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива» 11 лютого 2021 року (рівно за місяць до 10-х роковин аварії на АЕС «Фукусіма-1» у Японії) започаткував інформаційну кампанію «Здоров’я майбутніх поколінь». Кампанія триватиме по 26 квітня цього року – коли світ поминатиме жертв Чорнобиля, найпершої техногенної ядерної катастрофи найвищого рівня небезпеки – повідомляє сайт ВБФ «Журналістська ініціатива».
Людство, «зазирнувши» 35 років тому в смертоносне жерло зруйнованого реактора ЧАЕС, стоїть і досі перед глобальним викликом. У «незгасному світлі» тепер уже двох масштабних атомних катастроф чітко видно, що здоров’я й життя людей має бути серед пріоритетів на шляху розвитку й дальшого поступу цивілізації.
«Фонд «Журналістська ініціатива» вже кілька років поспіль – інформаційний партнер відомого в Україні й за кордоном унікального Японського проєкту, – прокоментувала старт інформаційної кампанії Людмила Мех, засновниця й президентка ВБФ «Журналістська ініціатива». – Цей проєкт як соціальну ініціативу започаткував 2012 року неполітичний і непідприємницький Японський фонд майбутніх поколінь, який очолює редактор журналу Джунічі Ковака. Він з колегами, до речі, не раз був гостем творчої спілки журналістів України. Наші партнери з Сайтами роблять добру справу громадським коштом і прагнуть привернути увагу світової спільноти до питань захисту продуктів харчування від радіаційного забруднення, а відповідно й до захисту життя й здоров’я людей – нинішніх і майбутніх поколінь. Ініціатори проєкту вважають, що час звернутися до ООН з обґрунтованою пропозицією про перегляд чинного міжнародного стандарту забрудненості продуктів харчування радіоактивними речовинами і знизити стандарт у тисячу разів. Свої висновки японці підтверджують практичними дослідженнями, проведеними у взаємодії з українськими вченими».
До участі в інформаційній кампанії фонд «Журналістська ініціатива» запросив національні й регіональні ЗМІ, журналістів, які пишуть на «атомні» теми, про захист довкілля, збереження здоров’я, безпеку продуктів харчування тощо.
Про підтримку ініціативи організаторам повідомили колеги з редакцій друкованої преси й аудіовізуальних ЗМІ. Серед них Міжнародна інформаційна агенція «Вектор ньюз», Емігрантське радіо «Отчизна», газета «Профспілкові вісті», колективи й журналісти з кількох областей України, зокрема й тих у яких функціонують атомні електростанції, а також з Київщини, на території якої лежить Чорнобильська зона відчуження, і з прилеглих до столиці регіонів – Чернігівської, Житомирської, Черкаської та інших областей.
Про розпочату в Україні інформаційну кампанію «Здоров’я майбутніх поколінь» повідомило Посольство України в Японії на своєму сайті в мережі «Фейсбук» (https://www.facebook.com/ukr.embassy.japan/ ). Інформаційну кампанію «Здоров’я майбутніх поколінь» підтримує і Національна спілка журналістів України.