У 1932 році у одному з районів Миколаївської області вийшов у світ перший номер газети «Степовий колгоспник», а після Перемоги у Другій світовій війні, у сорокових роках минулого століття газета стала виходити в світ під логотипом «Перемога». Нинішній її тираж у Братському районі після всіх перипетій з реформуванням, на фоні проблем з коронавірусом і територіальною реформою, утримується на рівні понад 2100 примірників.
Як це вдається редакції після того, як редактор Наталя Беньковська стала заступником голови ОТГ і в редакції залишилися троє – Ольга Бакуменко, що взяла на себе обов’язки редактора, а з нею – відповідальний секретар Артур Шмаленко, який верстає газету, і бухгалтер Валентина Гуленко, можуть розповісти тільки вони самі.
Виходить тижневик на восьми сторінках, в чорно-білому варіанті. Наповнювати сторінки матеріалами – то окрема історія, і, якщо сказати коротко, – дуже важко. Більшість публікацій готує пані Ольга, подеколи підключається Артур Шмаленко, і кожного четверга до поштових скриньок передплатників приходить газета, наповнена новинами про події в районі, розповідями про життя-буття земляків. Оперативна інформація тут же виставляється на сторінці «Перемоги» у Фейсбуку, яка має свою аудиторію і відгук читачів.
З темами не так просто, як хотілося б. Район сільськогосподарський, не дуже багатий на виробництво, сільгосппідприємства вимушені своїх працівників відправляти взимку на «біржу», а навесні повертати на робочі місця. ОТГ також не надають розширеної інформації, бо поки що самі тільки звикають до нових форм господарювання. Та й кошти обмежені для висвітлення діяльності.
А після приєднання до Вознесенського Братський район виявляється найвіддаленішим його регіоном, і залишається тільки сподіватися, що тут можна буде чекати швидких змін на краще. І поки що люди у пошуках роботи і кращого життя виїжджають в інші краї, як каже Ольга Бакуменко, у невеличкому селищі Братське, де проживають трохи більше 6000 мешканців, продається кілька десятків будинків…
Незважаючи на всі проблеми, маленька редакція знаходить теми, щоб газета «Перемога», яку читають вже багато поколінь Братського району, залишалася цікавою для свого читача.
Найперше – матеріали з офіційних заходів намагаються подати цікаво, ілюструють фотографіями, що пожвавлюють публікації. Пишуть про те, що пишуть й усі місцеві газети – про школи, бібліотеки, лікарні, про пенсії і ціни тощо. Публікують інформації про найважливіші всеукраїнські і обласні події.
Не втрачається інтерес читачів до краєзнавчих матеріалів, які є постійними на сторінках «Перемоги». Пишуть про зниклі села, в підготовці матеріалів про які допомагають місцеві старожили і краєзнавці. Розповідають про людей – про їхні досягнення і захоплення.
Є «Літературна сторінка», що підтримує місцевих майстрів слова. Додали тем коронавірус і боротьба з ним, новації в територіальних перекроюваннях району.
Великі сільгоспвиробники вітають через газету своїх працівників, користуються популярністю приватні привітання. Ці публікації поряд з рекламою і оголошеннями приносять не надто суттєвий, та все-таки дохід і доповнюють кошти за передплату.
Вартість газети на рік становить 250 гривень і, хоча її можна передплачувати на будь-який період, люди воліють передплатити відразу на весь рік. За словами Ольги Бакуменко, з 2100 передплат 1700 – річні. Роздріб не прижився, отже вирішили від нього відмовитися.
Є питання до Укрпошти щодо постійного підвищення тарифів, коли пошта забирає велику частку передплатних коштів. Але з поштою в Братському газета проблем, на щастя, не має З листоношами питання вирішуються, розуміння знаходиться з обох боків і, як правило, читач отримує газету вчасно.