Окупанти днями здійснили чергову ракетну атаку на Чернівецьку область. Цього разу це були ударні безпілотники та крилата ракета. Попри те, що всі цілі було збито і прямих влучань не було, від падіння уламків ворожих обʼєктів у Чернівцях загинули троє людей, ще декілька перебувають в лікарні у важкому стані. Також майже 30 осіб отримали поранення від численних уламків, адже касетна ракета була начинена великою кількість елементів, що вибухають вже на землі.
За інформацією начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Руслана Запаранюка, загиблі під час ракетної атаки перебували або в будинку, або вже на вулиці, адже пожежа розпочалася ще до повторного вибуху ракети.
Загалом, кількість постраждалих внаслідок воєнного злочину рф проти цивільного населення, зокрема у спальному районі Чернівців, сягнула близько 30 осіб. Кількість загиблих може зростати, адже у вкрай важкому стані у лікарні перебувають ще троє пацієнтів.
– Унаслідок ураження Чернівців ракетою з касетною боєголовкою, навіть після вибуху рятувальники продовжують обстежувати прилеглу територію. Знаходять там кульки, які не вибухнули. Вони становлять небезпеку для людей, адже можуть здетонувати будь-якої миті, – розповідає журналістка телеканалу «Чернівецький промінь» Богдана Дем’янів.
На території Сторожинецької громади, що за 20 км від Чернівців, унаслідок ураження ворожого БпЛА пошкоджено житловий будинок та автомобіль. На щастя, там обійшлося без жертв і поранених.
У житловому багатоквартирному 9-поверховому будинку в Чернівцях пошкоджено понад 100 квартир. Мешканцям надана необхідна допомога. Для проведення комплексної оцінки придатності квартир для подальшого проживання створено відповідну комісію міської ради, людей евакуювали та надали можливість поселитися в одному із готелів міста.
Також різних пошкоджень зазнали дитячий садок, будівля, в якій знаходиться Департамент соціального захисту населення Чернівецької ОВА, а також 10 комерційних приміщень (магазини, кіоски тощо). Повністю знищено 1 гараж та 2 автомобілі.
На місці вчинення злочину російськими терористами майже поруч з рятувальниками та офіцерами поліції працювали як представники місцевих медіа, так і власні кореспонденти центральних телеканалів.



Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти об’єднаного Західноукраїнського Центру журналістської солідарності Львів-Чернівці – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру, Володимир Бобер – асистент), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Чернівецьке представництво об’єднаного Західноукраїнського ЦЖС
Дискусія з цього приводу: