Головне слідче управління Національної поліції в Черкаській області за шість років розслідування справи за фактом умисного вбивства журналіста Вадима Комарова з Черкас так і не знайшло його вбивць.
Про це стало відомо виданню ZMINA у відповідь на запит до Нацполіції.
“На жаль, проведеними заходами встановити особу або осіб, які вчинили даний злочин чи були причетні до його вчинення, а також мотиви вчинення злочину на даний час не вдалося“, – йдеться у відповіді на запит.
Ба більше, за словами Головного слідчого управління Нацполіції, у цьому кримінальному провадженні за час розслідування справи ніхто не отримав підозру та не був затриманий чи взятий під варту за скоєння цього злочину.
Зазначимо, що поліція здійснює досудове розслідування цієї справи з 4 травня 2019 року за фактом умисного вбивства журналіста Вадима Комарова в Черкасах, де його було виявлено з травмами голови від яких він згодом помер у лікарні.
За словами поліціантів, під час досудового розслідування було допитано 2002 особи, які вважаються свідками в справі. Також було проведено низку обшуків в осіб, які перевірялися на причетність до скоєного злочину, та призначено і проведено 35 судових експертиз щодо слідів, речей та інших предметів, вилучених під час розслідування.
Крім того, поліція встановила та перевірила відеозаписи орієнтовно 100 камер відеоспостереження за маршрутом руху журналіста Вадима Комарова.
Нині поліція продовжує перевірку висунутих раніше версій умисного вбивства журналіста, зокрема з мотивів помсти через професійну журналістську діяльність, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин та з метою заволодіння майном потерпілого.
Нагадаємо, Вадима Комарова жорстоко побили 4 травня 2019 року невідомі. За словами медиків, журналісту завдали ударів молотком по голові та пошкодили фактично третину головного мозку. За півтора місяця після нападу Комаров, не прийшовши до тями, помер.
Поліція спочатку відкрила кримінальне провадження за статтею “Умисне тяжке тілесне ушкодження”, проте згодом перекваліфікувала справу за статтями 15 та 115 (замах на умисне вбивство). Слідчі відпрацьовували три версії вбивства Комарова – професійна діяльність, раптова сварка з невстановленою особою та вбивство з корисливих мотивів.
Після смерті Вадима Комарова поліція оприлюднила фоторобот імовірного нападника на журналіста, а згодом встановила особу, яка може бути причетною до вбивства.
Національна спілка журналістів України вимагає повного і всебічного розслідування вбивства Вадима Комарова та інших журналістів, які стали жертвами зловмисників тільки через те, що чесно виконували свою роботу. Вбивць має бути покарано! Журналісти важливі!
Дискусія з цього приводу: