Японський фонд майбутніх поколінь, що видає в Сайтамі (агломерація Великого Токіо) журнал про безпеку продуктів харчування та життя, надав доброчинну допомогу медійникам в Україні. І пандемія COVID-19 – не головна спонукальна причина цього кроку, повідомляє пресслужба Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива».
Колегам із Сайтами запроваджений навесні 2020-го карантин не дав змоги провести за межами своєї країни заплановані зустрічі й пресконференції. Відтак японський фонд уклав меморандум про співпрацю з Національною спілкою журналістів України і знайшов можливість фінансово підтримати партнерські медійні об’єднання. А через них – і редакції ЗМІ, які не один рік беруть активну участь в інформуванні громадськості щодо способів захисту життя й здоров’я майбутніх поколінь, порушують проблеми, пов’язані з подоланням в Україні наслідків Чорнобильської катастрофи. Власне, розповідають широкому загалу про спільні з японською стороною зусилля в оздоровленні населення, яке постраждало внаслідок аварій на атомних електростанціях, а серед них, як відомо, є й АЕС «Фукусіма-1» у Країні Вранішнього Сонця.
Керівники фонду цінують внесок преси в зміцнення дружби між народами, популяризацію історії, культури, національних традицій і щиро вдячні за це медійникам з України (навіть так і назвали один зі своїх семінарів 2018 року «Дякуємо тобі, Україно!»). Серед колективів ЗМІ, яким на пропозицію ВБФ «Журналістська ініціатива» (партнера НСЖУ і Японського фонду майбутніх поколінь) цьогоріч надано підтримку – тижневики «Культура і життя», «Профспілкові вісті», газети Житомирщини «Життя і слово» (Народичі), «Зоря» (Овруч), телекомпанії «Новий Чернігів», «Авіс» (Макарів, Київщина). Завжди бажані гості з Сайтами й на Переяславщині: у столичній області громадські активісти, журналісти багато спілкувалися, починаючи з 2012 року, японці надавали власним коштом медичну та іншу допомогу хворим дітям.
Фонд, який очолює Джунічі Ковака, тісно співпрацює з організаціями «чорнобильців» і громадськими об’єднаннями в галузях освіти й медіа. ВБФ «Журналістська ініціатива», що впродовж 2018–2019 років незмінно долучався до проведення в Києві заходів Японського проєкту (був співорганізатором деяких з них), також дістав підтримку своєї статутної діяльності й тепер надає матеріальну допомогу журналістам з декількох областей та зі столиці.
– Відвідуючи з благородною місією Київщину, Житомирщину, а також запрошуючи гостей до Сайтами, пан Ковака разом з однодумцями прагне й далі розвивати свій добрий почин і сподівається на державну увагу до цих важливих питань, – зазначила засновниця й президент ВБФ «Журналістська ініціатива» Людмила Мех. – Японський проєкт в Україні спрямований на оздоровлення передусім дітей і на профілактику захворювань, пов’язаних зі згубним впливом радіації. А партнерство у сфері медіа, як показав досвід нашої ділової взаємодії, сприяє не лише інформаційній підтримці добрих справ, але й стає ефективним засобом народної дипломатії, що дає змогу людям глибше пізнавати життя, духовно зростати, дружити та й, як бачимо, приходити на допомогу в біді. Пандемія ж – не завада доброчинності.