Презентація 99-ї книги – «Війна у кожного своя» – запорізького письменника Івана Кушніренка відбулася у Запорізькій обласній бібліотеці. У книзі зібрані історії земляків-гуляйпільців і не тільки. Видання книги Івана Кушніренка стало можливим завдяки допомозі Почесного консула Латвійської Республіки в Запоріжжі Юрія Підгорного.
Ось що розповіла журналістка Алла Шамрай, яка побувала на презентації запрошення свого колеги.
–У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ я познайомилася з багатьма медійниками. Багато хто з них залишились, як кажуть, в чому стояли. У кожного з нас справді своя війна… Впродовж майже трьох років тут, у Центрі, ми стали рідними. До презентації я думала, що вже все знаю про моїх нових друзів! Але… прочитала зворушливі історії знайомих і незнайомих людей… Автор книги що називається зумів витягнути з найпотаємніших куточків героїв їх переживання, мрії, прагнення. Читати без сліз важко…
Під час презентації говорили герої і героїні книги, дякували Іванові Кушніренку за правду, за чесність, за підтримку на нашому спільному шляху до Перемоги. Тут я побачила, що в очах журналістки з Луганщини Валі Авєріної не тільки смуток, а й щирість, доброта, тепло, які не змогла і не зможе вбити війна! А наша залізна, стійка, витривала, загартована долею оріхівчанка Тамара Курочкіна виявляється вміє…плакати! Не можу забути розповіді Ірини Півень про розстріляну в окупованих Пологах вишиванку, вчителя з Малинівки про розстріляне рідне село…
«Війна у кожного своя» – це не просто збірник історій. Це сховище людських доль, розтерзаних рашистами! Такі книги не покриються пилом на полицях. Їх мають читати у всьому світі… на різних мовах… Їх не можна не читати!
Спасибі тобі, Іване! Ми з нетерпінням чекаємо твоєї сотої книги, а потім ще і ще…


Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15
Інформація Запорізького ЦЖС
Фото Алли Шамрай
Дискусія з цього приводу: