Міністерство культури та інформаційної політики України інформує з приводу проведення Українським культурним фондом грантової програми “Культура в часи кризи: інституційна підтримка”.
Програма спрямована на надання грантів інституційної підтримки для покриття боргових зобов’язань, що виникли в організації у період з березня по серпень 2020 року, а також на покриття витрат на операційну діяльність до кінця року.
Програма сприятиме стабільному розвитку культурних та креативних індустрій в часи пандемії та підвищенню конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу культурної галузі.
Загальні цілі програми:
- підтримка організаційної спроможності культурних інституцій всіх форм власності, що зазнали впливу внаслідок дії карантинних обмежень;
- сприяння збільшенню робочих місць в креативних індустріях та убезпечення скорочення працівників;
- стабілізація роботи суб’єктів культурно-пізнавального (внутрішнього) туризму через компенсацію збитків у зв’язку із дією карантинних обмежень;
- підтримка кіноіндустрії в часи пандемії.
За програмою “Культура в часи кризи: інституційна підтримка” в рамках ЛОТУ 7 «Література та видавнича справа» надано можливість подаватися друкованим ЗМІ. Загальний бюджет ЛОТу – 30 млн.грн. Максимальний грант на одну заявку – 1 млн.грн.
Терміни подачі заявки та реалізації проекту
Подача проектної заявки на конкурс: 03.09.2020 – до 21.09.2020 (до 18.00 за київським часом)
Конкурсний відбір: 07.09.2020 – до 30.10.2020
Реалізація проекту: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом, але не раніше 01.11. 2020 – до 31.12.2020
Фінальна звітність: до 25.01.2021
Більше інформації – на сайті УКФ.
Нагадуємо, що Національна спілка журналістів України (НСЖУ) спільно з Українською асоціацією медіабізнесу (УАМБ) та Асоціацією незалежних регіональних видавців (АНРВУ) підготувала пропозиції до проєкту Цільової державної програми підтримки локальних медіа. Організації направили свою позицію до Міністерства культури й інформаційної політики. Зокрема, НСЖУ, УАМБ та АНРВУ пропонують надавати місцевим медіа (газетам і сайтам) кошти (гранти) лише для підвищення якості контенту цих ЗМІ. При цьому медіа повинні витрачати кошти тільки на фонд оплати праці журналістів і працівників ЗМІ.
У травні дискусія про варіанти допомоги місцевим ЗМІ проводилася керівництвом Спілки журналістів та видавничих асоціацій із Олександром Ткаченком, тоді ще керівником профільного гуманітарного Комітету парламенту, а нині – Міністром культури та інформаційної політики.