Член Палати представників США Джеймі Раскін зробив запит щодо впливу розвитку технологій на закриття 1800 видань. Про це повідомляє американське видання «FOX Business».
Незважаючи на нещодавні свідчення перед Комітетом Палати представників з питань судочинства у Капітолії, деякі його члени все ще шукають варіанти, як притягнути великі технологічні компанії до відповідальності за «нечесне домінування на ринку».
Останній приклад – Член Палати представників США Джеймі Раскін вимагає від Google «пояснити, чому домінування їх платформи не є ключовим фактором занепаду місцевих та регіональних друкованих видань, журналістських розслідувань та фотожурналістики».
17 серпня, пан Раскін висловив занепокоєння, що Google «забирає» новинний контент у видавців, натомість не сплачуює жодних винагород, з доходів, які отримує від свого новинного сервісу. Він також звернув увагу, що компанія використовує «прискорені сторінки для мобільних пристроїв», щоб утримувати читачів всередині своєї платформи та допомагати збирати дані користувачів, які використовуються для монетизації рекламних послуг.
На додачу до цього, Джеймі Раскін стверджує, що рішенням Google відмовитись від файлів cookie третіх сторін вони «забирають інструмент, який дозволяє новинному веб-сайту аналізувати дані користувачів, що серйозно перешкоджає конкурентній боротьбі із Google за залучення цифрового рекламного простору».
Дослідження News Media Alliance показало, що «кількість новин в результатах пошуку Google коливається від 16 до 40 відсотків, а платформа у 2018 році орієнтовно отримала 4,7 мільярда доларів від сканування та виборки контенту новинних видань – при цьому не заплативши нічого видавцям». Воно також зафіксувало, що станом на січень 2018 року, трафік пошуку Google на сайти видавців новин збільшився більш ніж на 25 відсотків до приблизно 1,6 мільярда відвідувань на тиждень.
«Видавцям потрібно продовжувати вкладати гроші в якісну журналістику, а вони не можуть цього робити, якщо платформи беруть те, що хочуть, і не сплачують за це», – заявив президент і генеральний директор News Media Alliance Девід Чаверн у прес-релізі. «Інформація хоче бути безкоштовною, але журналістам потрібно платити».
Для підтримки місцевої журналістики, технологічна компанія запустила програму «Google News Initiative», яка має на меті розширити масштаб діяльності видавця.
Під час пандемії коронавірусу «Google News Initiative» забезпечила фінансуванням понад 5300 місцевих видань, відмовилась від плати за рекламу від певних медіа та надала 15 мільйонів доларів для кампанії «Support Local News Campaign» (Підтримки місцевих новин). Він також запустив «Journalism Emergency Relief Fund» («Фонд допомоги журналістиці в надзвичайних ситуаціях») для «підтримки малих та середніх видань, що готують власні новини для локальних громад».
Не дивлячись на це, Google нещодавно заявив, що почне платити видавцям за «якісний контент» для новинного сервісу, який запуститься пізніше цього року, але поки не оголошує подальші деталі.
Прес-секретар Google не одразу відповів на запит FOX Business про коментар щодо запиту Раскіна.
За словами Пенелопи Мус Абернаті, професорки Школи журналістики та засобів масової інформації Університету Північної Кароліни, у США з 2004 року закрилися приблизно 1800 газет, з них понад 60 щоденних і 1700 щотижневих. Крім того, дослідницький центр «Pew Research Center» встановив, що починаючи з 2008 року газети звільнили половину своїх працівників з приблизно 88 000 співробітників редакцій станом на 2019 рік, на відміну від близько 27 000 робочих місць порівняно з попереднім роком.