Впровадження нових технологій, які стосуються діджиталізації дає великий потенціал для розвитку ЗМІ в невеликих містах. Адже в провінції, на відміну від великих міст, усього цього немає. І той, хто візьметься за нові технології, буде першим і для аудиторії. Частково опановувати інтернет-технології журналістам довелося через карантин, коли неможливі були фізичні зустрічі, й усе доводилося переводити в онлайн. Далі ж поглибили знання і почали застосовувати на практиці – після циклу вебінарів «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID19». Про це розповіла керівниця Незалежного інтернет-телебачення у Чорткові Мар’яна Полянська.
«Усі знання, котрі отримала, ми з командою вже успішно втілюємо в роботу. До прикладу, удосконалюємо звук, почали робити ролики, як нам радили експерти-тренери. Не женемося за кількістю, а дбаємо про якість. Зараз у нас збільшилася кількість підписників на Facebook-сторінці», – коментує пані Мар’яна.
Вона відзначає: особливо доречним буде набір блогера, який видання виграло за участь у вебінарах.
«Обов’язково скористаємося ним, бо це справді необхідно: час не стоїть на місці, й нам треба постійно докуповувати техніку, – додає вона.
Окремо відзначає вебінари на тему висвітлення конфліктів. Адже часто в журналістській роботі виникають питання з висвітлення таких ситуацій. Тож тепер з’явилося більше розуміння, де брати інформацію.
Як каже Мар’яна Полянська, у планах редакції – відновити радіо в Чорткові, бо раніше воно існувало, але після реформи Суспільного утворився інформаційний вакуум.
«Всі зауваження тренерів ми взяли до уваги і продовжуємо працювати над розвитком свого телебачення, а в подальшому – і радіо», – підсумовує Мар’яна Полянська.
Мар’яна Полянська – активна учасниця вебінарів із серії «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19». Ця програма –ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.