ГО «Кримська солідарність» повідомляє, що в колонії міста Абакан, що в Хакасії (Росія), громадянського журналіста та активіста Ремзі Бекірова, засудженого до 19 років позбавлення волі, вже місяць безперервно тримають в штрафному ізоляторі і не випускають до спілкування з іншими засудженими, що є порушенням закону, та умов утримання в колоніях. Про це повідомила його дружина Халіде Бекірова.
Їй стало відомо про те, що відразу після прибуття до колонії 12 серпня її чоловіка помістили до карантину. Але, не встигнувши відбути термін у карантинній камері, він отримав п’ять діб ШІЗО за те, що не вдягнув головний убір, коли вийшов на вулицю.
Але згодом, ще не вийшовши з ізолятора, він отримав ще один термін – через те, що не повідомив інформацію про себе співробітнику колонії. Перебування Бекірова в ізоляторі збільшили ще на п’ять днів.
Після цього кримський політв’язень зміг повернутися до карантинної камери рівно на півдня, але на нього склали рапорт за те, що не привітався зі співробітником колонії та не рапортував про себе. За це його помістили в ШІЗО ще на вісім діб.
Декілька днів після цього політв’язень зміг побути у загальній казармі, але 6 вересня він знову отримав 10 діб ізолятора за порушення розпорядку дня. За словами Халіде Бекірової, за те, що вночі «відлучився зі спального місця читати молитву».
А тепер на нього вже склали новий рапорт за те, що знову не повідомляв інформацію про себе співробітнику колонії.
«Він перший із кримських політв’язнів, хто сидить у цій колонії. За ним уважно спостерігають, морально тиснуть на нього. Але всі ці причіпки – це не причини, щоб поміщати його до ізолятора. Йому не дають можливості писати листи, телефонувати, тому ми майже не отримуємо від нього новин», – розповіла Халіде Бекірова.
Про те, що Ремзі Бекіров в колонії зазнає незаконного тиску, раніше повідомляв його адвокат Еміль Курбедінов. За його словами, не лише те, що політв’язень майже безперервно перебуває у ШІЗО, є порушенням умов утримання. Адвокат зазначив, що перебування далеко від дому – за 5,3 тисячі кілометрів – «порушує його право на підтримку сімейних зв’язків». Сім’я журналіста не може приїхати до нього на побачення, бо це фізично важко та дорого. Раніше федеральна служба виконання покарань Росії відмовила в переведенні Ремзі Бекірова в колонію ближче до дому.
Курбедінов також наголошував, що клімат у Хакасії дуже відрізняється від теплого клімату в Криму, що негативно впливає на здоров’я політв’язня. «Фактично це така форма висилки, яка широко практикувалася в недавній історії Росії щодо інтелігенції», – наголошує Еміль Курбедінов.
Ремзі Бекіров — громадянський журналіст, який вів інтернет-трансляції з обшуків і судів у політично мотивованих справах проти жителів Криму, у тому числі у справах ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, священнослужителя УПЦ КП Климента, у справах Хізб ут-Тахрір та інших. Ремзі Бекіров є ініціатором ідеї про колективну допомогу сім’ям кримських політв’язнів. Має трьох неповнолітніх дітей.
НСЖУ постійно наголошує, що журналістика – не злочин, справа Ремзі Бекірова є фальсифікованою та незаконною, і він має бути звільнений.
Нагадаємо, що 27 березня 2019 року у Криму відбулися масові обшуки. Слідчі дії проводилися в Кам’янці, Строганівці, Білому – селищах у передмісті Сімферополя, де живуть переважно кримські татари.
Співробітники ФСБ затримали тоді двадцять людей. Ще трьох затримали у Ростові-на-Дону за кілька днів. Пізніше у цій справі затримали ще двох кримських татар.
Після «слідства» 25 кримськотатарських громадянських активістів звинуватили в причетності до ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, визнаної в Росії терористичною, але діючою без обмежень на рівні національних законодавств багатьох інших країн світу.
Більшість заарештованих є учасниками правозахисного об’єднання «Кримська солідарність». Шабана Умерова, Ремзі Бекірова, Різу Ізетова та Раїма Айвазова звинувачували за частиною 1 статті 205.5 КК РФ про організацію діяльності терористичної організації. 10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив правозахисника Ремзі Бекірова до 19 років позбавлення волі.
Інформаційна служба НСЖУ