Приблизно о 23 годині другого вересня ворог вчергове обстріляв Запоріжжя. Внаслідок нічної атаки загинуло 2 людей, ще 2 поранені. Наразі вони перебувають у лікарні. Зруйновано один з готелів міста, а в десятках квартир і приватних будинках вибиті вікна.
Журналісти одразу ж, тільки-но дозволила безпекова ситуація, виїхали на місце прильоту.
– Ранок запорізького журналіста – це їхати на зйомку. На місце нового удару військ рф по Запоріжжю. Пізно вночі. По цивільному об’єкту. Невеличкий затишний родинний готель на околицях спального району. Загиблі – власниця з маленьким сином. Голова родини і старша донька – в лікарнях, важкі…, – так відгукується кореспондентка «Радіо Свобода» Євгенія Назарова після роботи на місці трагедії.
У Запорізькому центрі журналістської солідарності НСЖУ звертають увагу, що що місця прильотів періодично обстрілюються повторно. Дотримання усіх безпекових заходів, а також наявність захисного спорядження і аптечки може врятувати вам життя.
У Запорізькому ЦЖС можна взяти в оренду бронежилет, шолом і аптечку, а також тут періодично проводять тренінги з домедичної допомоги.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Запорізького ЦЖС
Фото Дар’ї Зирянової