Медійник звернувся до Національної спілки журналістів України торік. Техніка в Олександра була застарілою: знімала ще початок Майдану. Тож, аби продовжувати робити якісні знімки, він мусив оновити фотоапарат. Щоправда, ресурсу на це не мав. Спільно з Міністерством закордонних справ Німеччини у партнерстві з Академією української преси НСЖУ надала колезі сучасну фотокамеру для роботи.
– Я й далі намагаюся доносити світові проблематику, переживання і трагедію українців у цій жорстокій війні, що розвʼязала росія. На камеру вдалося зафіксувати чимало резонансних подій, – зазначив Олександр Гусєв та прокоментував кілька знімків, що розлетілися по національних та міжнародних виданнях.
Так, одну зі світлин журналіст зробив 24 серпня 2023 року на День Незалежності України. Дівчинка, що біжить з прапором України на фоні знищеної російської військової техніки, під час виставки на Хрещатику.
– Це був один із рядових фото того дня, але особисто для мене воно дає надію, що український народ, Україна та її майбутнє обов’язково переможе окупанта, – розповідає медійник.
– А цей знімок зробив під час розбирання завалів після влучання уламків збитого дрону-камікадзе «Шахед». Тоді, 22 грудня 2023 року, працівники КАРС «Київська служба порятунку» вели висотні роботи на даху 25-поверхівки: несприятлива погода та ще й повітряна тривога змушували працювати на виснаження, – згадує Олександр.
Він також згадує світлину, зроблену 2 січня цього року: рятувальники ДСНС з кисневими балонами готуються до підйому у ще палаючу (від влучання російської ракети) будівлю.
– Ці липневі моменти про різне: воїна-ветерана, котрий схилився на коліно під час прощання з командиром батальйону ОУН Миколою Коханівським на псевдо “Буревій”, Сергія Жадана під час виступу на музичному фестивалі Atlas United 2024, на якому вдалося зібрати більше 100 мільйонів гривень на дрони для ЗСУ, – згадує медійник. – Також бачимо знесиленого рятувальника ДСНС під будівлею Охматдит, інших фахівців та Національну гвардію, які розбирали завали зруйнованої 5-ти поверхівки, пошкодженої від російської ракетної атаки та лікаря, який виносить на руках хворого хлопчика з Охматдиту.
За словами журналіста, світлину з лікарем Охматдиту йому надсилали знайомі й колеги з різноманітних міжнародних видань: вона зібрала десятки тисяч переглядів на сайтах та репостів у соцмережах.
– Це стало черговим доказом російської агресії проти України, її цивільного населення і що найгірше беззахисних дітей в лікарні, які і без того переносили щоденні страждання хіміотерапій, серцевих захворювань тощо. Це черговий меседж світу, що Україна продовжує боротися проти агресора, якому не важливі людські життя і що ми, як і раніше, потребуємо великої допомоги. Пізніше зі статті Української правди мені вдалося дізнатися, що автори знайшли героя мого знімку – лікаря-токсиколога Віталія Іця, – підсумовує колега.
Інформаційна служба НСЖУ.