У коворкінгу Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ відбулася зустріч координаторів та активістів Центру з Інною Бахтіною, представницею регіонального відділення асоціації міст України, яке опікується життям і розвитком територіальних громад. Говорили про об’єднання зусиль по підтримці місцевих друкованих медіа, оскільки для прифронтових громад, де немає ні світла. ні зв’язку та Інтернету, газети стали чи не єдиними носіями об’єктивної і правдивої інформації про війну, і про життя та діяльність цих громад.
Підтримка місцевих друкованих медіа – один з головних напрямків діяльності Запорізького Центру журналістської солідарності. За його підтримки і допомоги НСЖУ та зарубіжних партнерів було відновлено вихід двох місцевих газет, які з початком війни змушені були припинити вихід та евакуюватися до Запоріжжя. Це «Трудова слава» (м. Оріхів) та «Голос Гуляйпілля». Ще два місцевих друкованих видання – «Дніпровські вогні» (м. Вільнянськ) та «Наше життя» (Новомиколаївка) не припиняли вихід, пишуть і про війну, і про наше героїчне військо, і про життя громад на прифронтових територіях. Продовжує виходити в електронній версії, бо на друковану не вистачає коштів, газета «Червоний промінь» Запорізької громади.
–У зруйнованих, понівечених обстрілами і бомбуваннями містах і селах люди з нетерпінням чекають кожен номер своєї місцевої газети та перечитують її буквально від першої до останньої сторінки. І поруч з питанням: як там на фронті, звучить: а як там справи у нашій громаді? Нелегко готувати кожен випуск газети в умовах прифронтової області, однієї підтримки НСЖУ на всіх не вистачить. А от громади, які самі формують свій бюджет, мають можливість підтримати свої газети, бо ж вони працюють для них. Таке співробітництво заради розвитку, заради нашої спільної перемоги буде, безперечно взаємовигідним, – сказала, відкриваючи зустріч, співкоординатор Запорізького Центру журналістської солідарності, заслужений журналіст України Наталія Кузьменко.
Як відзначали учасники зустрічі, зараз, як ніколи, місцева преса дійсно потребує всебічної уваги і допомоги, бо триматися лише на ентузіазмі головних редакторів та коштах, які час від часу вдається залучити за рахунок партнерів та грантів, газети довго не зможуть. Громади мають підставити їм своє плече, оскільки слово правди – наша головна зброя, і вона потрібна всім, – говорили учасники зустрічі.
З цією думкою погодилася і представниця регіональної асоціації міст України Інна Бахтіна.
–Безумовно, ми сьогодні на зустрічі підняли дуже важливе питання. Зі свого боку можу сказати, що асоціація готова взяти на себе організацію зустрічей координаторів і журналістів ЦЖС з головами громад, де виходять місцеві газети, (і я особисто в них беру участь), щоб обговорити і визначити конкретні шляхи підтримки своїх друкованих медіа. Це дійсно взаємовигідне співробітництво заради розвитку громад, заради нашої перемоги, — зауважила Інна Бахтіна.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової