Україна багата творчими талантами. Особливе місце в мистецтві України займає порцеляна. Ще донедавна сімнадцять фарфорових заводів створювали вишукані сервізи, вази, статуетки, які експонувались на престижних всесвітніх виставках у США, Канаді, країнах Європи… Особливу славу, наприклад, мав Коростенський фарфоровий завод – він входив у десятку кращих порцелянових мануфактур Європи.
І сьогодні, попри війну, українські митці-фарфористи продовжують створювати красу.
І саме у цей надскладний для країни час я ініціювала у «ФАКТАХ» мій авторський медіапроєкт «Українська порцеляна» – перший та наймасштабніший в Україні на цю тему. Це серія інтерв’ю́ з митцями, експертами та колекціонерами, над якою я працюю вже близько року і яка на даний момент налічує на даний момент близько 60 інтерв’ю́.
Українська порцеляна – це величезний пласт мистецтва, який потребує збереження та глибокого дослідження.
Мета мого авторського медіапроєкту у «ФАКТАХ» – внесення української порцеляни до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.
Дякую за підтримку проєкту головному редактору «ФАКТІВ», засновнику першого в Україні Музею фарфорових фігур ShvetsMuseum Олександру Швецю, а також натхненній колекціонерці, дослідниці історії вітчизняної порцеляни Людмилі Карпінській-Романюк.
Сподіваюсь на підтримку моєї ідеї внесення української порцеляни до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО Міністерством культури та інформаційної політики України.
Ольга Сметанська