Прикарпатські журналісти здійснили складний та екстремальний похід горами. За один день вони побували аж на п’яти вершинах, дві з яких – двотисячники: г. Гутин Томнатик (2016 м), г. Ребра (2001 м), г. Під Ребрами (1930 м), г. Шпиці (1863 м), г. Велика Маришевська (1567 м).
Крім того, вони відвідали ще два гірських озера: найвисокогірніше озеро України Бребенескул (1801 м) та оповите легендами озеро Несамовите (1750 м).
«Спочатку ми планували мандрівку лише на гору Шпиці. Але потім захотілося ще й на Несамовите. Оскільки в нас була фізично підготовлена група, то вирішили побувати ще й на тих вершинах, до яких «рукою подати». У підсумку ми відвідали п’ять вершин, ще й два озера», – розповів мандрівник, головний редактор богородчанської газети «Слово народу» Михайло Захарчук.
У поході взяли участь члени НСЖУ Михайло Захарчук, Ліліана Хомишин та Вікторія Біла з 9-річним сином Віталієм. Дорогою по Чорногірському хребту зустріли колегу заслуженого журналіста України Володимира Безгачнюка, який також мандрував горами. До решти вийшла чудова журналістська команда, закохана в Карпати.
Цими ж вихідними Центр журналістської солідарності спільно з Молодіжною радою обласної спілки журналістів планували традиційний масштабний похід у гори з усіма бажаючими ВПО-журналістами та місцевими медійниками. Але через негоду мандрівку довелося відмінити.
–Спершу в нас була рекордна кількість бажаючих здійснити мандрівку горами. Але за прогнозами синоптиків передбачався дощ із грозами. Багато людей не ризикнули йти. На жаль, вперше за 11 років мандрівку довелося скасувати. Але наступного дня ми вирішили все-таки зібратись у тісному колі й таки подалися назустріч пригодам, – розповіла голова Молодіжної ради ОСЖ Ліліана Хомишин.
До слова, Ліліана вже побувала на всіх «двотисячниках» Українських Карпат.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією
Івано-Франківського Центру журналістської солідарності