Про Миколу Синельникова, фотокора із міста Кам’янське Дніпропетровської області, члена НСЖУ та Асоціації спортивних фотографів України, днями написало впливове британське видання «The Times».
– Раніше, до повномасштабного вторгнення, український фотограф знімав спортивні події. Нині, за словами Миколи, змушений фотографувати руйнування. «Я хочу показати світові правду про війну в Україні через фотографію», – цитує його «The Times». «Це одне з найжахливіших і надзвичайних портфоліо гостя Unseen, яким ми мали честь і приємність поділитися, – зізнається автор статті, шеф редактор «The Times» Марк Аспланд.
На світлинах Миколи Синельникова – поруйновані російськими агресорами стадіони та розбомблені спортзали. Фотоальбом STOP WAR минулого року увійшов до ТОП-10 престижної премії AIPS Sport Media Awards. Із його роботами знайомі жителі Німеччини, Польщі, Чехії, Португалії, Мексики та Канади.
– Марк Аспланд – всесвітньо відомий спортивний фотограф та журналіст, амбасадор Canon. Він веде щотижневу рубрику – Unseen (Небачене), в якій показує та розказує про незвичайні фотопроєкти з усього світу. Я не зміг відмовити, бо така публікація – це велика аудиторія читачів в Британії та за її межами, – поділився Микола.
Знімки Синельникова використовувала прес-служба Президента України Володимира Зеленського для ілюстрації руйнувань спортивних об’єктів.
Крім того, на замовлення агентства «Reuters» Микола Синельников фіксує факти російських злочинів на сході України.
Захисне спорядження для безпечної роботи у зоні бойових дій фотокору надають у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності у Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС