Відома запорізька тележурналістка Наталія Маренко, яка зараз живе в німецькому Дрездені, нещодавно разом зі своєю онукою Тамарою започаткувала новий спосіб волонтерства на потреби ЗСУ: на місцевому фломаркеті, розташованому в Марктхалле, вони заснували «Український куточок», де пропонують місцевим мешканцям власноручні вироби у національних кольорах
Тепер її своєю творчістю підтримують й журналістки Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ.
– Чарівні обереги роблять мої колежанки, запорізькі журналістки Світлана Костюк та Алла Шамрай, – розповідає Наталія Маренко. – За їхніми словами, натхнення приходить до них вночі, коли від сирен та розривів бомб у прифронтовому місті рятує та відволікає лише одне – творчість. Коли дівчата дізналися, що в далекому Дрездені з’явився маленький «Український куточок», вони вирішили, що їхні патріотичні талісмани – саме те, чого так не вистачає нашим співвітчизникам, яких клята війна розкидала по різних країнах. Щиро дякую майстриням за подарунки, українці, які живуть в Дрездені, обов’язково підтримають творчість моїх земляків, і зможуть придбати нову прикрасу, поспілкуватися, згуртуватися та разом задонатити на ЗСУ.
До нашого жовто-блакитного столика на фломаркеті в Дрездені несподівано завітала й відома українська артистка, зірка серіалу «Зірконавти», виконавиця головної ролі у культовому фільмі «Анна», прем’єра якого відбулася на 72-му Міжнародному фестивалі в Каннах, Світлана Барандич. Сьогодні ця прекрасна талановита жінка мешкає в Дрездені і мріє про повернення в Україну та нові ролі в кіно. Вона придбала пару прикрас та одержала оберіг від моїх запорізьких колежанок, – веде далі Наталія Маренко.
З минулого року Наталія Маренко першою приєдналася до Мережі власкорів Запорізького Центру журналістської солідарності і надсилає інформацію про життя наших співвітчизників у Німеччині. Разом з родиною Наталія вона постійно бере участь у різноманітних патріотичних заходах на підтримку України.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Запорізького ЦЖС