У Харківському центрі журналістської солідарності НСЖУ відбулася зум-зустріч зі студентами магістратури кафедри медіакомунікацій соціологічного факультету Харківського Національного університету ім. В.Н.Каразіна
Через безпекову ситуацію в місті більшість юнаків і дівчат мешкають за його межами, тому розмова відбулася онлайн. До речі, за 40 хвилин до початку спілкування по Харкову нанесли ракетний удар.
Із майбутніми та вже працюючими медійниками говорили про те, що всі сфери медіа зараз і на наступні кілька років просякнуті війною та її наслідками. А ще – про те, як працювати в умовах війни, коли вона в тебе вдома. Про акредитації від Міноборони та захисне спорядження. Про безпеку під час роботи. І один із елементів цього – це відчувати підтримку колег.
– У Харкові зараз діє кілька спільнот, які підтримують роботу медіа. Серед них і наш Центр журналістської солідарності. У нас можна взяти захисне спорядження для відряджень на лінію фронту. Завдяки тому, що в Україні діє мережа Центрів, підтримку і допомогу можна знайти у багатьох областях країни. Стежачи за новинами на сторінках Центрів і НСЖУ, можна отримати доступ до цікавих освітніх проєктів і бути в курсі грантових програм», – розповіла координаторка Харківського Центру журналістської солідарності НСЖУГанна Черненко.
Викладач магістрантів – Наталія Дрозд. Вона у медіа багато років. Як педагог робить максимум, щоб показати студентам, наскільки цікаву і потрібну професію вони обрали. До вимушеного переходу на дистанційну освіту у студентів було безліч екскурсій чи скоріш досвіду першої роботи на різноманітних заходах, знайомство з роботою національних телеканалів тощо. Зараз на постійній основі – онлайн зустрічі.
Студентам важливі зустрічі з тими, хто працює у журналістиці зараз. Важливо почути також, що вони вже зараз і самі можуть робити цікаві медіапродукти. Фото, відео, текст – за умов, у яких ми живемо, – будь-що з цього може стати навіть історичним, – каже Наталія Дрозд.
Надалі хотілося б провести зустріч у Центрі офлайн, щойно хоча б невелика група буде в Харкові. Її темою може стати як використання журналістами засобів захисту так і основи домедичної допомоги.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Харкові – телефон: 093 813 75 44 (координатор Анна Черненко)
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За матеріалами Харківського ЦЖС