Жодна з газет Хмельниччини не припинила свого існування.
За час повномасштабної війни росії проти України журналістські колективи ЗМІ Хмельниччини, члени НСЖУ стали активними бійцями інформаційного фронту. Упродовж майже двох років віроломного вторгнення окупантів на українську землю, наш інформаційний фронт розвивався і видозмінювався відповідно до обставин воєнного часу, ресурсних можливостей, фінансового забезпечення.
Дуже важливо, що за час рашистської навали жодна з газет Хмельниччини не припинила свого існування. Постійно у фокусі ЗМІ – тема волонтерства, всебічна підтримка ЗСУ, допомога внутрішньо переміщеним особам, розповіді про хмельничан-героїв, які нині перебувають на вогневім рубежі, дієва допомога словом і ділом. Міцний і надійний інформаційний фронт – запорука нашої незламності і Перемоги.
З номера в номер журналісти висвітлюють події війни в Україні, пишуть про героїв-подолян, які мужньо боронять рідну землю від російських загарбників, всебічно інформують читацький загал про діяльність волонтерських організацій краю, а також самі невтомно займаються благодійною діяльністю, багато допомагають внутрішньо переміщеним особам тощо.
Фронт далекий і близький.
Найбільша первинна організація Хмельницької ОО НСЖУ – у Кам’янці- Подільському, і багато спілчан Кам’янець-Подільської міськрайонної організації НСЖУ активно долучились до волонтерської діяльності. Так, Світлана Антонецька очолила громадську організацію «Взаємодопомога «Ратуша»; військовий капелан – член НСЖУ Олександр Цісар неодноразово відвідував наших бійців на передовій з пастирською та волонтерською місією. Майже десяток вантажних бусів настоятель К-Подільського храму св. апостолів Петра і Павла ПЦУ протоієрей Олександр Цісар супроводжував особисто. Член НСЖУ В’ячеслав Полятинчук спільно з іншими волонтерами міста налагодив партнерські зв’язки з ізраїльською організацією «Сохнут – Україна»», польськими друзями, завдячуючи яким з початку 2023-го року було отримано чотири вантажі гуманітарної допомоги, котра була надана дітям, чиї батьки загинули на війні, внутрішньо переміщеним особам та іншим. Майже рік як волонтер працює у міській організації Товариства Червоного Хреста, допомагаючи сотням кам’янчан, ВПО, сім’ям, члени родин яких на війні, член правління ОО НСЖУ Тетяна Шуханова. За її безпосередньої участі було зібрано й відправлено на деокуповану територію Харківщини декілька вантажівок з теплими речами, ковдрами для мирних мешканців. За 2022 – 2023 рр. член НСЖУ, журналіст-режисер Андрій Заєць під час проведення благодійних заходів зібрав та передав для ЗСУ понад 300 000 гривень.
Нетішинські журналісти, члени первинної організації НСЖУ, зібрали кошти на тепловізор для мобілізованого сина свого колеги-спілчанина.
А журналісти первинної організації Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» власним коштом відремонтували редакційний автомобіль УАЗ – 315-12 і передали ЗСУ для виконання бойових завдань.
З ініціативи члена НСЖУ, директора інституту соціальних технологій Міжнародного університету розвитку людини «Україна» Михайла Чайковського у Хмельницькому започаткованопроєкт «Навчально-тренувальний центр підготовки пілотів БПЛА».
До Дня Конституції УкраїниГоловнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний нагородив почесним нагрудним знаком «За сприяння війську» члена НСЖУ – Хмельницького міського голову Олександра Симчишина.
В рамках культурного проєкту «Фортеця духу» члени НСЖУ й НСПУ Віталій Міхалевський, Людмила Рудковська, Степан Шкапій провели ряд творчих зустрічей з учнівською та студентською молоддю у школах, бібліотеках, вищих учбових закладах краю. Медійники Хмельниччини, окрім безпосередньої фахової діяльності у ЗМІ, продовжують донатити для закриття нагальних потреб ЗСУ, плетуть маскувальні сітки, долучаються до збору гуманітарних вантажів на фронт.
У грудні колектив Понінківської картонно-паперової фабрики на чолі з директором – членом НСЖУ Русланом Савою підтримав ініціативу земляків щодо виготовлення окопних свічок і передав місцевому підприємцю Володимиру Тарабану першу партію гофрокартону.
Війна присутня і в творчості.
У лютому 2023 р. в Хмельницькому обласному літературному музеї відбулась творча зустріч члена НСЖУ й НСПУ, військового медика Михайла Цимбалюка, котрий приїхав у короткотермінову відпустку з фронту. А вже у вересні, під час тижневої відпустки, журналіст і письменник представив широкому загалу хмельничан свою нову збірку «Синдром відкладеного життя», написану під час виконання конституційного обов’язку із захисту України від російської військової агресії.
Упродовж року хмельницькі журналісти й письменники, члени НСЖУ і НСПУ Василь Горбатюк, Віталій Міхалевський, Неоніла Яніцька, Людмила Рудковська, Лідія Ярохно, Анатолій Ненцінський неодноразово були учасниками літературно-мистецьких заходів, де виступали зі своєю патріотичною поезією.
З ініціативи обласної організації НСЖУ уже вдвадцяте відбувся конкурс на кращий публіцистичний твір у галузі журналістики ім. Дмитра Прилюка. Нагородження лауреатів традиційно приурочене до Дня журналіста. Одностайним рішенням конкурсної комісії лауреатами обласної журналістської премії ім. Дмитра. Прилюка 2023-го року стали члени НСЖУ– редакторка Ярмолинецької газети «Вперед» Алла Гуменюк за цикл публікацій на воєнну тематику та автор телепроєкту «Україна’22. Щоденники війни» кам’янчанин Андрій Заєць.
На День журналіста в Хмельницькій обласній державній адміністрації за поданням ОО НСЖУ вшановували працівників місцевих ЗМІ. Обласна організація НСЖУ також нагородила почесними грамотами та цінними подарунками шістьох членів НСЖУ, які воювали в АТО або ж перебувають нині на передовій. Двоє з них – Сергій Жмурко і Михайло Жила – були присутні на урочистостях.
У Кам’янці-Подільському журналісти часопису «Подолянин» разом з містянами впорядкували музей-садибу члена НСЖУ, колишнього фотокореспондента газети Станіслава Стояновського. Серед експонатів, які є у приватній колекції Станіслава Стояновського, налічується, зокрема, і 150 фотоапаратів. У музеї-садибі постійно проводяться майстер класи з фотосправи для студентів місцевого коледжу культури.
Члени НСЖУ Василь Горбатюк, Віталій Міхалевський, Степан Шкапій, Лідія Ярохно, Неоніла Яніцька, Анатолій Ненцінський взяли участь у Хмельницькому міському літературному фестивалі «Слово єднає», який
відбувся наприкінці вересня. Воєнно-патріотична лірика під час виступів була представлена хмельничанам у школах, бібліотеках, мистецьких закладах громади.
Громадська організація Творча сотня «Рух до перемоги» зі Старокостянтинова, очолювана журналісткою і письменницею, членкинею НСЖУ Оксаною Радушинською, вже майже десять років їздить із культурними програмами та гуманітарною допомогою на фронт, у навчальні центри, шпиталі, реабілітаційні заклади для воїнів ЗСУ. У рамках мистецького туру, реалізованого спільно з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення ЗСУ на виконання комунікаційної кампанії «Вірю в Збройні Сили України», у листопаді було проведено мистецько-патріотичний захід у Центральному будинку офіцерів ЗСУ в Києві.