Широкомасштабна російсько-українська війна, не могла не позначитися на роботі Житомирської обласної організації НСЖУ. Чимало членів Національної спілки журналістів ще в 2022 році, коли обстріли області були дуже інтенсивними, виїхали за кордон, багато хто виїхав у інші регіони України (в основному в західні області).
Як наслідок – в самому Житомирі, в районних центрах (зокрема, в редакціях місцевих видань) зменшилась кількість членів НСЖУ. І нині на обліку в обласній журналістській спілці перебувають 383 особи. Це трохи більше, ніж в 2022 році, бо в 2023 році до лав НСЖУ було прийнято десятеро нових членів спілки.
Медійники області працюють волонтерами, воюють в лавах ЗСУ. На жаль, маємо й таких, що загинули на фронті, як от журналіст з Малина – кореспондент газети «Малинські новини», редактор сайту «Полісся. Today» Володимир Петренко. Він загинув на Куп’янському напрямку в лютому 2024 року.
Значно погіршилася у нас на Житомирщині ситуація зі сплатою членських внесків: майже половина спілчан мають заборгованість за два і більше років. При цьому хотілося б відзначити, що в двох районах області – Коростенському і Бердичівському – заборгованості по внесках немає.
Брак коштів не дає можливості проводити ті чи інші організаційні заходи. До того ж, виникли проблеми з кворумом при підготовці і проведенні засідань правління і секретаріату НСЖУ.
Внаслідок у2023 році вдалося провести лише одне засідання правління. На ньому було проведено прийом до лав НСЖУ, а також прийняте рішення про збільшення з 1 липня 2023 року вступного внеску до 500 гривень і щорічного – до 300 гривень. Для не працюючих і студентів ця сума становить 150 гривень.
Зусиллями керівництва обласної спілки, окремих членів правління і секретаріату було організовано відзначення нашого професійного свята – Дня українського журналіста. На ньому вшановано ветеранів-ювілярів преси та телебачення, їм вручено цінні подарунки. Також активних членів НСЖУ було нагороджено Грамотами Житомирської обласної організації НСЖУ НСЖУ.
Протягом 2023 року керівництво обласної журналістської спілки НСЖУ моніторило стан справ у редакціях районних газет. На жаль, на початок 2024 року перестало виходити ще два газетних видання – обласна газета «Житомирщина», яка була заснована ще в 1919 році і яка знала тиражі й до 140 тисяч примірників, а також міськрайонна газета «Іскоростень». «Житомирщина» припинила вихід у світ через зменшення кількості передплатників і фінансові труднощі, «Іскоростень» – у зв’язку з вимогами Закону України «Про медіа». Як було повідомлено на сайті Коростенської міської ради, «у Коростені закривається останнє друковане періодичне видання. Щотижневик «Іскоростень» розпочинає новий етап – електронний.
Тепер матеріали журналістів читайте на сайті https://korostenmedia.news/».
Взагалі на сьогодні перестали виходити у світ вісім з понад двадцяти газет області, що виходили до 2000 року. І це без врахування газет, створених комерційними структурами.
Керівництво облорганізації підтримує постійний зв’язок з колективами редакцій газет, намагається сприяти у вирішенні їх проблем. Як і раніше, вітаємо членів НСЖУ з днями народження, ювілеями, значними державними і народними святами.
Вдячні за підтримку центральному офісу НСЖУ. Знаємо, що сюди можна звертатися з будь-якого питання, що завжди матимемо вичерпну відповідь. Багато корисної для нас інформації отримуємо на вебінарах, що проводить Спілка, допомагають юридичні консультації на гарячих лініях, організованих Центрами журналістської солідарності.