Підтримка роботи журналістів, відновлення друкованої преси на деокупованих і прифронтових територіях – один з головних пріоритетів діяльності Національної спілки журналістів України
У цьому вже вкотре наочно переконалися редактори місцевих газет прифронтової Запорізької області, які попри війну та загрози, практично не маючи доходів, при мінімальних зарплатах, не лише випускають свої видання, а й навіть працюють над їх осучасненням та цифровізацією. Реальну допомогу їм на цьому шляху надають Національна спілка журналістів України та міжнародні партнери.
Про це йшлося під час онлайн-зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка з редакторами місцевих медіа, організованої за ініціативи запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ.
Участь в розмові взяли редактори газет: Світлана Карпенко – «Трудова слава», м. Оріхів, Катерина Заварзіна – «Наше життя», с. Новимиколаївка, Олександра Кот – «Дніпровські вогні», м. Вільнянськ, Тетяна Велика – «Голос Гуляйпілля». м. Гуляйполе, Наталія Стіна – «Червоний промінь», Запорізький район, Любов Стародворська – «Горожанін.Інформ», м. Запоріжжя, Геннадій Дерибас – «МІГ», м Запоріжжя, Світлана Залізецька, директорка релокованого з Мелітополя інформагенства «Ria-m.tv», Олена Усманова, доцентка факультету журналістики Запорізького Національного університету, викладачка курсу «газетна справа», і співкоординаторки ЦЖС Наталія Кузьменко та Валентина Манжура.
– Ми на прямому контакті з вами, намагаємося надавати матеріальну, технічну допомогу, рекомендуємо ваші видання для підтримки нашим міжнародним партнерам, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – З поміж 30 місцевих газет України, які відновили свій випуск за допомогою НСЖУ та міжнародних організацій, дві із Запорізької області – «Трудова слава» і «Голос Гуляйпілля». Я знаю, що ви докладаєте зусиль не тільки для наповнення газет цікавими матеріалами, але й самі дбаєте про їх розповсюдження. Ось кілька днів тому Світлана Карпенко повернулася з Оріхова, де завдяки нашим рятувальникам, сама роздавала людям газету. Турбуються про розповсюдження тиражу Тетяна Велика, Катерина Заварзіна та Олександра Кот. Ви – молодці, дорогі колеги! Хочу сьогодні почути про ваші справи, нагальні проблеми. Разом поміркуємо, що ми можемо зробити, щоб місцеві газети знаходили свого читача, несли людям правду і надію на перемогу. Адже, піклуючись про місцевих журналістів, ми насправді піклуємося про доступ до інформації сотень тисяч українців.
У свою чергу, кожен учасник зустрічі мав змогу розповісти про нагальні проблем редакцій, висловити пропозиції щодо покращення роботи місцевих газет у прифронтовій Запорізькій області й подякувати Спілці за реальну підтримку в складних воєнних умовах.
– Ви знаєте, коли я роздавала свіжий номер «Трудової слави» у зруйнованому, знекровленому Оріхові, люди брали газету буквально зі сльозами на очах. А мій земляк Станіслав Ковтун, якого я зустріла в одному з міських пунктів незламності, на моє запитання: «Що для Вас місцева газета нині?», відповів: «Вона для нас, як дощ після спеки» – і уточнив через паузу: «Трудова слава» для мене дуже цінна, важлива і потрібна. Дерзайте, друкуйте, радуйте наші серця свіжими випусками рідної газети», – розповіла учасникам зустрічі редакторка газети Світлана Карпенко.
Її думку підтримали і колеги – Тетяна Велика, Олександра Кот та Катерина Заварзіна. Всі вони докладають великих зусиль, щоб очолювані ними газети розповідали про героїв, документували звірства і злочини російських загарбників, несли людям слово правди про війну, зміцнювали віру в перемогу України. Їм нелегко, але вони працюють і тримають свої видання, бо знають, що вони потрібні людям.
– Я просто мрію, мрію зберегти цю газету! Я впевнена, що в ній є потреба, – наголосила редакторка газети «Наше життя» з Новомиколаївки Катерина Заварзіна.
І думку цю підтримали всі учасники зустрічі. Місцева преса – потрібна. Журналісти – важливі!
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової