«Нам дуже потрібна наша газета» – цей телефонний дзвінок до запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ був дещо несподіваним
Зазвичай до центру звертаються колеги-журналісти – дізнатися про черговий захід, уточнити інформацію чи домовитись про роботу в коворкінгу. Нинішній телефонний візаві не був журналістом…
Він представився:
– Микола Красно, один з колишніх спортивних керівників Оріхівської громади, нині перебуваю в Запоріжжі. Хочу зустрітися з редакцією нашої прифронтової газети «Трудова слава». Знаю, що вони базуються нині у вас, в Центрі журналістської солідарності. У мене є цікава пропозиція: підготувати для нашої газети цикл матеріалів про земляків, колишніх спортсменів, котрі вносять гідний вклад у перемогу українського народу.
І вже за кілька днів у запорізькому центрі журналістської солідарності НСЖУ відбулася зустріч з уродженцем Оріхова Юрієм Володимировичем Ляшенком, який в окупованому селі П’ятихатки Василівського району підірвав два ворожих танки. Російські загарбники взяли його в полон, допитували і катували. Дивом зумів вирватись на підконтрольну Україні територію, зараз проживає в Запоріжжі. За героїчний вчинок відзначений «Знаком пошани» Міністерства оборони України.
Інтерв’ю у спортсмена-героя взяла кореспондент газети Тамара Курочкіна. Матеріал щойно вийшов у черговому випуску газети «Трудова Слава», яка відновила регулярний вихід за допомогою НСЖУ та зарубіжних партнерів.
– Це дуже добре, що наша газета виходить, попри на війну і труднощі. Бо вона дуже потрібна людям, ми чекаємо кожен номер, – сказав під час зустрічі Юрій Ляшенко. – Тепер ось і про себе прочитаю в газеті розповідь. Хоча я не такий вже й герой. Просто зробив те, що мусив зробити, щоб перед сином соромно не було. Він у мене воює в ЗСУ, на Донецькому напрямку, – каже Юрій.
Разом з представниками громади журналісти домовились, що редакція продовжить розповіді про земляків – колишніх спортсменів, які внесли вагомий особистий вклад в нашу спільну перемогу над ворогом.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова