У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ завжди вирує життя. І не тільки в дні, коли проводяться якісь масові заходи – тренінги, зустрічі чи прес-конференції. Ще цікавіше тут, коли приходять журналісти попрацювати, вирішити якісь технічні проблеми чи з кимось зустрітися, взяти інтерв’ю. Це простір, де медійникам комфортно, і де їм завжди допоможуть вирішити проблеми, які виникають під час професійної діяльності.
Наявність такого простору нині, коли через війну чимало друкованих та електронних видань, а, отже,і журналістів, не мають, де працювати, бо залишилися без офісів, важко переоцінити. Коворкінг став і справжнім порятунком і для журналістів-переселенців з окупованих та прифронтових територій. А для наших іноземних колег, які приїздять до Запоріжжя, коворкінг ЦЖС – це ще й можливість одержати свіжу інформацію, знайти героїв для своїх теле-радіо передач, фоторепортажів чи статей.
Тут обладнано зручні робочі місця. До послуг журналістів – сучасні комп’ютери з виходом в Інтернет, є можливість скористатися технічними засобами (принтер, сканер, ксерокс), одержати для роботи фотоапарат в оренду. До речі, Інтернет тут, як і телефонний зв’язок та світло, є завжди, завдяки наявності в Центрі журналістської солідарності Старлінка і генератора, а також потужного комп’ютерного павербанку.
Акредитованим журналістам для виїзду в прифронтову зону в коворкінгу Центру нададуть бронежилет, шолом, аптечку, допоможуть зв’язатися з військовими чи з рятувальниками, які організовують такі поїздки, проконсультують, як працювати на прифронтових та деокупованих територіях.
Останнім часом у зв’язку з подіями на фронті, лінія якого проходить ближче, ніж у п’ятдесяти кілометрах від міста, і постійними ворожими обстрілами, коворкінг, як надійне місце журналістської роботи, став користуватись ще більшою популярністю. Завдяки допомозі ЮНЕСКО та наших зарубіжних партнерів, які допомогли забезпечити його сучасною технікою та обладнанням для роботи, журналісти місцевих видань, власкори республіканських і зарубіжні спецкореспонденти мають можливість виконувати свій професійний обов’язок – оперативно готувати і відправляти до редакцій матеріали про події на фронті, фільмувати і фіксувати їх для історії.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової