Школа журналістики Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ дає можливість слухачам на практиці ознайомитися з різними напрямками медіа. Під час чергового заняття в 33 слухачі, разом із координаторкою Школи, доценткою кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Галиною Пристай, побували на обласному телебаченні «Галичина».
Заступниця генерального директора Наталія Фармус провела цікаву й змістовну екскурсію, ознайомила з діяльністю колективу, розповіла про особливості та специфіку роботи телебачення, проблеми, з якими вони можуть стикатися на журналістському шляху, порадила, як їх розв’язувати. Учасники заняття також оглянули студії прямих ефірів, дізналися про обладнання для створення й транслювання передач, роботу команди журналістів, режисерів, операторів, особливості їх створення, спробували придумати власний віртуальний сюжет для ефіру.
Пані Наталія щиро, відкрито спілкувалася та відповіла на всі запитання слухачів, а також поділилася чималим власним досвідом роботи на різних телеканалах.
– Я дуже люблю свою професію. Для мене найважливіше – це глядач. Журналіст повинен цінувати і поважати глядача через те, що він дарує йому найдорожче – свій час. Ви повинні віддячити йому тим, що зробити свій матеріал цікавим, інформативним, об’єктивним, ресурсним», – наголосила пані Наталія.
Спеціальний кореспондент ОТБ Любомир Белей надав можливість майбутнім медійникам спробувати себе у ролі телеведучих.
– Це заняття було надзвичайно інформативним та пізнавальним. Ми познайомилися з професійними медійниками й дізналися багато нових цікавих фактів про журналістське середовище. Я спробувала себе в ролі телеведучої, отримала купу емоцій, бо такий досвід у мене був уперше, – поділилась враженнями про відвідини телеканалу слухачка Школи журналістики Тетяна Сарай.
Дві години щиросердно та відверто телефахівці давали учасникам корисні поради щодо професійного становлення і наголошували на постійному навчанні й самовдосконаленні. Молодь мала змогу поринути в медійну, закулісну атмосферу телебачення, пізнати усі тонкощі журналістського середовища.
Заняття на ОТБ «Галичина» не тільки залишило в слухачів Школи багато позитивних вражень, а й дало нові важливі знання, які обов’язково знадобляться для професійного вдосконалення та для майбутньої журналістської діяльності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук