У Коломиї відбулася презентація книжки «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста», виданої як другий випуск у рамках історико-культурологічного проєкту «Коломия в новітній історії України». Засновник проєкту – Почесний громадянин міста Коломиї, член НСЖУ Валерій Ковтун.
Це унікальне видання – про творчих людей, які залишили свій яскравий слід у новітній історії Коломиї. У ній представлено, зокрема, членів Національних спілок журналістів, краєзнавців, письменників України, які, працюючи в місті, досягли високих результатів у медійній галузі, краєзнавстві та письменництві, мають власні книжкові видання.
Над упорядкуванням книжки працювали члени Національної спілки журналістів України Валерій Ковтун, Валентина Близнюк, Микола Васильчук, Ольга Гаврилюк, Тамара Приходько, Ольга Руданець, Наталія Тарновецька, а також Почесний краєзнавець України Микола Савчук, Оксана Вінтоняк і Мирослава Кочержук.
Вітаючи із виходом у світ такого потужного видання, як «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста», секретар НСЖУ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта, яка свій шлях у журналістику розпочинала саме в Коломиї, зазначила:
– У час, коли триває повномасштабна війна росії проти України, медійники Прикарпаття загалом, і Коломийщини зокрема, гідно тримають інформаційну передову, фіксують усі важливі події, аби ніхто ніколи більше не смів переписувати українську історію. З перших днів повномасштабного вторгнення вони не тільки високо тримають інформаційну планку, але й зі зброєю в руках захищають нашу країну, волонтерять, приймають колег-переселенців, допомагають їм, чим можуть.
– Ця книга є другою в серії «Коломия в новітній історії України». Вона відтворює шматочок нашої історії, сповненої життям та духом Коломиї, яку сьогодні творять письменники, краєзнавці та журналісти, які є частиною цього унікального міста. Вони не просто пишуть твори, бережуть історію та культуру, відкривають нові сторони життя громади. Ці люди творять світогляд, пробуджують цікавість до власного коріння та вселяють дух Коломиї у наші голови та серця зазначив у вітальному Коломийський міський голова Богдан Станіславський.
Про цінність видання «Письменники, краєзнавці, журналісти нашого міста» говорили також члени НСЖУ, голова обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран та голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило. Вони подякували всім причетним до її творення.
Промовці наголошували: і журналісти, і письменники, і краєзнавці мають зробити усе, від них залежне, щоб Україна не тільки перемогла у цій війні, а й вийшла з неї з тими демократичними цінностями, які ми всі зараз відстоюємо.
Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Вікторія Стрільчук
Фото Ольги Гаврилаш