В Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ відбулося вручення дипломів 24-го Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» лавреаткам із Прикарпаття.
У номінації «Пошук, істина, наука» за видавничий проєкт «Поміж текстом. Журналісти для журналістів» дипломів удостоєні відповідальна за проєкт, професорка кафедри журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ганна Марчук й авторка ідеї, керівниця проєкту доцентка кафедри Галина Пристай. За художньо-публіцистичне видання «Голос із Русова» – його упорядниці й редакторки Галина Пристай і доцентка кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника Соломія Хороб.
Лавреатки – членкині НСЖУ, які беруть активну участь у діяльності обласного журналістського осередку: Ганна Марчук – членкиня Ради етики і права, Галина Пристай – координаторка Школи журналістики, Соломія Хороб – членкиня Молодіжної ради.
Ганна Марчук подякувала організаторам конкурсу, які понад два десятки років невпинно працюють задля того, щоб наша мова розвивалась і виходила далеко за межі України, об’єднуючи не тільки українців, але й громадян багатьох країн світу в боротьбі проти російської навали.
– Українська мова не воює з іншими мовами. Вона – єднає. Маємо за честь разом зі студентами бути високо поцінованими за нашу працю. Це надихає продовжувати творити, популяризувати українське слово та мову, – зазначила Галина Пристай.
Соломія Хороб також висловила вдячність Спілці за підтримку, університету та кафедрі – за можливості створювати подібні проєкти, а студентам – за те, що вони творчо реалізують себе, свої навики та захоплення, своє володіння українським Словом у цих книгах.
Відзнаки лавреаткам вручили голова обласної організації Національної спілки журналістів України Лілія Боднарчук і секретариня організації, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта. Від організаторів конкурсу вони також передали міському департаменту освіти електронні словники української мови, які отримають місцеві ліцеї.
– Діти мають розуміти, що українське слово завжди об’єднує. Приємно, що для наших закладів освіти передали словники української мови, – зазначила, отримуючи словники, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Івано-Франківської міської ради Уляна Чепурнова.
ДОВІДКА. Конкурс «Українська мова – мова єднання» заснувала Одеська обласна організація НСЖУ. Цьогоріч він зібрав 400 учасників.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС