У Дніпрі, в університеті митної справи та фінансів відбулась щорічна зустріч першокурсників спеціальності «Журналістика» із представниками медіа та медіаорганізацій Придніпров’я. Яких компетентностей від спеціалістів зараз потребує медіаринок, де можна знайти роботу за фахом, на які тенденції в медіапросторі слід зважати передусім – ці питання вже зараз цікавлять майбутніх журналістів, телеведучих, рекламістів, піарників.
– Такі полілоги про професію ми проводимо ушосте. Запрошуємо фахівців галузі поговорити зі студентами про найрізноманітніші аспекти та особливості журналістської професії, сучасний медіаринок, виклики та випробування сьогодення. І вперше цей захід відбувся під звуки сирен повітряної тривоги, – зазначив професор кафедри журналістики УМСФ, член Правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Валерій Дрешпак.
До професійної розмови зі студентами доєднались голова Правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, керівник мультиплатформного медіа «Вісті Придніпров’я» Олексій Ковальчук та координаторка місцевого Центру журналістської солідарності НСЖУ Наталя Назарова.
– Вкотре подивований тим, що у непростий для нас усіх час так багато дівчат і юнаків обрали для себе цю професію – важливу, цікаву і водночас складну. Дуже сподіваюсь, що невдовзі в Україні настане мир, і коли ви закінчите навчання, буде певний ріст медіаринку. Тож усього вам найкращого!», – побажав майбутнім журналістам Олексій Ковальчук.
Журналісти важливі! Це гасло Спілки тепер дуже актуальне. Журналісти пишуть історію нашої країни, документують російські злочини, ризикуючи життям працюють у надзвичайних умовах, розповідають світові про те, що відбувається.
– Ви маєте усвідомити важливість нашої праці. Сьогодні журналісти тримають інформаційний фронт, борються з ворожою пропагандою, дезінформацією. Ми маємо дбати про солідарність, підтримувати одне одного, бути єдині, як ніколи, – звернулась до студентів Наталя Назарова
Дніпропетровська обласна організація Спілки журналістів, на базі якої вже другий рік діє Центр журналістської солідарності НСЖУ, тісно співпрацює з дніпровськими навчальними закладами, де навчають майбутніх журналістів. Наталя Назарова зорієнтувала молодих медійників, яку підтримку в умовах повномасштабного російського вторгнення їм може надати журналістський осередок, та запросила активно долучатись до подій і заходів, що проводить Центр.
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС