Про силу слова та важливість правдивої інформації, про ризики професії журналіста сьогодні йшлося під час круглого столу учнів Львівської академічної гімназії та медійників, який відбувся у Львові за підтримки Львівської обласної організації НСЖУ та Центру журналістської солідарності НСЖУ. Учні Львівської академічної гімназії є переможцями Всеукраїнського конкурсу «У римах світлих оживає слово», та переможцями міського конкурсу шкільних медіа, отримали гран-прі. Привела вихованців на зустріч педагог-організатор Львівської академічної гімназії, керівниця редколегії Наталія Петровська.
Під час зустрічі багато говорили про журналістику та про те, які теми є актуальними сьогодні для шкільної преси. Діти слухали про мистецтво комунікації та його цінність у житті. Також вони поспілкувалися з майстрами слова, почули історії журналістів-переселенців, які змушені покинути свої домівки через війну і створюють газети далеко від дому. Діти активно долучалися до розмови, ставили запитання та висловлювали свої думки.
–Наше головне завдання – надихати, навчати, мотивувати вас, діти, допомагати і радити. Ви – наше майбутнє! І кожен з Вас дуже талановитий. Головне – працювати, аби відшліфовувати свій талант. Бо дев’яносто відсотків – це праця. І лише десять – талант! – зазначила керівниця дитячого телевізійного центру «Кадрики» Ірина Климович.
Діти також цікавились тим, наскільки професія журналіста є небезпечною, особливо у час війни.
–Журналіст на фронті дуже важливий, адже саме він поширює правдиву інформацію у світ. Хороший журналіст – це живий журналіст! У цьому випадку є надважливою комунікація з військовими, – зауважила координатор Львівського Центру журналістської солідарності Наталія Войтович.
На завершення зустрічі, діти представили власні твори, у яких ділились переживаннями та думками.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Аліна Штемпель
Фото Аліна Штемпель, Христина Яким