Керівник «Укрпошти» Ігор Смілянський під час кожної зустрічі вправно оперує цифрами, розповідаючи про прибутки і збитки, про те, як в роботі «Укрпошти» все удосконалюється і модернізується. Та ми добре знаємо стан справ з доставкою газет в сільських районах, маємо досвід доставки редакційний преси, знаємо, які великі дільниці.
Але зараз моє питання полягає в іншому. Сумщина – це прифронтова зона, багато сіл розташовані в п’ятикілометровій зоні, звідки люди, серед яких чимало наших передплатників, повиїжджали в у більш безпечні села, в тому числі і в Краснопілля.
З таким вимушеним великим переміщенням населення в місцях, де є багато переселенців, збільшилося навантаження на листонош. Нам доводять, що скорочення листонош – це нормально, що вони не були завантажені роботою. Так от тепер, після скорочень 1 липня в нас у Краснопіллі, наприклад, на 9000 тисяч (а зараз, мабуть, і більше) населення залишилось дві листоноші. Зрозуміло, що вони фізично не зможуть донести газету вчасно, на це йде 3-4-5 днів. Тому ми беремо газети, заправляємо автівку, беремо велосипеди і розвозимо ці газети всіма способами.
Виходить, що кошти за доставку з нас узяли, а про доставку турбується редакція і тим самим несемо додаткові витрати. Тепер з підвищенням тарифів будемо платити ще більші кошти і продовжувати підстраховувати недопрацювання скороченої пошти? Хіба це нормальний, ефективний менеджмент?
Запровадили пересувні відділення? Добре, що «Укрпошта» їх запровадила. Але ж треба подбати і про логістику, а не тільки придбати автомобілі і випустити їх на маршрути. Подивіться: в нас у громаді є село Славгород, поруч, за два кілометри від нього є сусіднє село, куди пересувному відділенню кілька хвилин їзди. Але в сусіднє село їде інша бригада, і приїжджає вона так, що газета запізнюється майже на тиждень. І кому та застаріла газета буде потрібна?
Головний редактор газети «Перемога» з Краснопілля Олександр Моцний
(З виступу під час Всеукраїнської наради редакторів 27 вересня 2023 року)