Запорізьких медійників та журналістів-переселенців учили розпізнавати свої емоції під час психологічного тренінгу «Букет емоцій» у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ. Провели тренінг досвідчені арт-психологині благодійного фонду «Посмішка ЮА» Вікторія Галімон та Ольга Манжура.
Під час лекції від від Вікторії Галімон учасники тренінгу з’ясували, як за допомогою емоційного інтелекту дати раду своїм та чужим емоціям, як позитивно вплинути на психологічний стан і власний, і людей, що перебувають поруч. А потім всі взяли участь в інтерактивній грі «Впізнай емоцію».
– Маючи знання про емоції, ми зможемо контролювати та корегувати власну психологічну стабільність, запобігати емоційному вигорянню, а отже, і депресії, зміцнити позитивне налаштування на життя, повноцінно виконувати свої професійні обов’язки, – зазначила арт-терапевт Ольга Манжура.
Під час практичної частини тренінгу медійники під керівництвом Ольги Манжури із позитивним настроєм виготовляли з вощини свічку у форму чарівної квітки емоцій.
– Цікаво, що попри схожі заготовки і однакову методику виготовлення, квітки емоцій у кожного з нас вийшли різні, але всі вони подарували нам – своїм творцям – справжню насолоду і позитивний настрій, Дякуємо Ользі Манжурі і Вікторії Галімон за цікавий і пізнавальний захід. Це дуже потрібне сьогодні вміння – розрізняти і контролювати свої емоції, – зазначила журналістка з Оріхова Світлана Карпенко.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової та Алли Шамрай