Членкиня НСЖУ Мар’яна Мацьків, яка поєднує кіномистецтво та волонтерську діяльність, зараз працює над сценарієм повнометражного художнього фільму на тему сучасної війни.
Свій шлях у журналістиці Мар’яна Мацьків розпочала в 2008-му році з коломийської ТРК «НТК», згодом працювала шеф-редакторкою на івано-франківській ТРК «РАІ». Як авторка співпрацювала із ветеранським порталом «Без броні».
Взимку 2021-го медійниця стала волонтеркою медіапроєкту «Ukraїner». Разом із командою кластеру комунікації та піару веде промоцію текстового й відеоконтенту, створеного спільнотою однодумців.
Разом із командою «Ukraїner» Мар’яна Мацьків зустріла повномасштабне вторгнення 2022 року. Буквально з 25-го лютого команда волонтерської спільноти трансформувалася під нові реалії та почала розповідати про війну в Україні більш як десятьма мовами. Мета – фіксація російських злочинів та звитяг українців, викриття фейків російської пропаганди та підтримка спротиву українського народу. Тоді Мар’яна була і ресьорчеркою, й авторкою. Навіть на короткий час очолила кластер комунікації та піару.
Наприкінці березня 2022-го журналістка долучилася до команди Фонду підтримки 10-ої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Воєнне волонтерство захопило журналістку з головою, тож співпрацю з «Ukraїner» довелось поставити на паузу.
Навесні 2023-го Фонд запустив серію інтерв’ю з передової із воїнами-едельвейсами. Під час волонтерських поїздок на Схід, у зону бойових дій, журналістка записує відео з бійцями з подальшою публікацією їх на ютуб-каналі Фонду.
– У кожного з них своя історія, своя мотивація та своя війна, – каже Мар’яна. – Хочемо, щоби про крутезних едельвейсів – героїв сьогодення – дізналось якомога більше людей.
У День української державності Фонд підтримки 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» запрем’єрив інтерв’ю з комбатом 10-ки, Героєм України підполковником Сергієм Яндульським.
– Це – воїн, який є уособленням всіх тих сміливих українців, що століттями виборювали нашу Державність і зараз гідно продовжують її захищати, – зазначила спілчанка-волонтерка. – Для мене підполковник Яндульський – це, без перебільшення, людина-легенда. Тож тішусь, що скромно доклалась, аби і ви знали сучасних Героїв в обличчя. Дивіться, пишайтесь і надихайтесь!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС