Журналістів, передусім із прифронтових та деокупованих територій, запрошують узяти участь у дводенній Школі документування воєнних злочинів, яка пройде в рамках ініціативи «Трибунал для путіна» 22-23 серпня в Києві.
Організаторами Школи документування воєнних злочинів є Національна спілка журналістів України та співзасновники ініціативи «Трибунал для путіна» – Центр громадянських свобод і Українська Гельсінська спілка з прав людини.
Учасники заходу дізнаються:
– що таке документування воєнних злочинів, які цілі воно переслідує, як використовуються результати документування;
– які основні поняття міжнародного гуманітарного права, що розуміють під терміном «міжнародний злочин»;
– що таке Римський статут і як працює Міжнародний кримінальний суд;
– як спілкуватися із людьми, які зазнали фізичного чи психологічного насильства, щоб не завдати їм додаткового болю;
– як журналісти здійснюють розслідування міжнародних злочинів під час війни;
– як здійснювати технологічну та безпекову підготовку до польових виїздів та інтерв’ю.
Панель «Розстріляна свобода слова», яку проведе Національна спілка журналістів України, буде присвячено медійникам, які стали цілями російського воєнного наступу в Україні, та наслідкам російської окупації для українських медіа.
Модераторами Школи документування воєнних злочинів стануть:
– виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова,
– керівник Департаменту документування воєнних злочинів Української Гельсінської спілки з прав людини Сергій Мовчан.
Участь у Школі документування воєнних злочинів відбуватиметься на конкурсних засадах. Тим, хто бажає взяти участь у конкурсі, потрібно заповнити анкету за посиланням . Заявки приймаються до 14 серпня.
Відібравши вас, ми очікуємо, що ви будете брати повну участь у навчанні (будете присутні на всіх днях тренінгу та чітко дотримуватиметесь встановленого графіку таймінгу). Після завершення тренінгу учасники отримують сертифікати про його проходження.
Організатори забезпечують проживання (поселення у двомісному номері) та харчування учасників заходу, компенсують витрати на проїзд до міста Київ та зворотному напрямку (за умови наявності проїзних документів і у межах вартості проїзду купейним (плацкартним) вагоном поїзда, Інтерсіті 2 клас, рейсовим автобусом). Просимо зауважити, що організатори не забезпечують проживання на день раніше або на день пізніше заходу (але можливий ранній заїзд 22 серпня).
Школа документування воєнних злочинів для журналістів впроваджуватиметься в рамках Програми USAID Ukraine – USAID Україна «Права людини в дії».
У світі USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine , або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine .