Більше 50 звернень зафіксовано у перші дні роботи гарячої лінії з питань поштової доставки газет, яку запустила Національна спілка журналістів України. Найчастіше телефонують із Львівської, Сумської, Дніпропетровської, Полтавської областей. Майже половина дзвінків від людей, які скаржаться на те, що їм перестали носити газети.
Телефонують передплатники преси, скаржаться на несвоєчасну доставку періодики. Звертаються мешканці віддалених від центрів сіл, які через скорочення листонош втратили можливість отримувати не лише газети, а й пенсії, квитанції, листи. Є дзвінки і від самих поштових працівниць, котрих змусили підписати заяву «за згодою сторін».
«… А я ж не можу без газет!», «Після звільнення листоноші передплата газет дуже зменшилася!», «Допоможіть повернути листоношу Галину!», «Виписала газету в подарунок на день народження – тітці 85 років! А її не носять» – що не дзвінок, то крик душі.
Микола Миколайович із Івано-Франківщини зателефонував на «гарячу лінію» НСЖУ, щоб поскаржитися на поштову реформу. «У деяких селах у нас у Коломийському районі є пересувна пошта. Але вони приїхали, лишили газети на відділенні, а по газету людям потім треба йти на пошту самим. Бо листонош скоротили, нема кому газети розносити. Ми українці і не брехуни! Кажемо те, що знаємо”, – запевнив чоловік.
Дзвінок із Тростянця. Петро Іванович розповідає – від четверга немає газет «Тиждень» і «Новини Тростянеччини», які передплатив на рік: «Сьогодні понеділок. Прийшов на пошту, питаю – де мої газети? А вони на столі купою ! Начальниця сидить каву п’є з тортиком. Каже – нема кому носить. Так хай носить сама! Вони за доставку з нас беруть – хай носять!”
Звернулась на гарячу лінію листоноша, яку звільнили, а тепер просять піти начальником відділення. Бо такі обсяги роботи відтепер на одну людину, що ніхто не погоджується. Розказала, як за мізерну плату (іноді й 2000 не отримували) удвох працювали, розносили людям не лише пенсію, пресу, квитанції, а й замовлення з магазинів. Як власними силами привели до ладу приміщення поштового відділення – бо люди приходять та й самим приємно у охайному сидіти. А потім попала під скорочення, стала на біржу. Але ж за односельців, особливо літніх людей, душа болить: «Листонош скоротили, а людей кинули як песенят! А газети – потрібні! Без газет, люди кажуть, то те саме, що в хаті хліба не буде».
Нагадаємо, Національна спілка журналістів України створила гарячу лінію для передплатників, представників поштового зв’язку, редакцій друкованих медіа, на яку можна буде повідомити про порушення, пов’язані з доставкою періодичної преси та непродумане звільнення працівників пошти. Із залученням матеріалів, які буде зібрано, Національна спілка журналістів України спільно з редакторами ЗМІ підготує пропозиції до Уряду.
Звертайтесь на нашу гарячу лінію або пишіть нам у месенджери. Всі ваші звернення буде опрацьовано та долучено до загального проєкту пропозицій, які НСЖУ надасть «Укрпошті», Офісу Президента й Уряду.
Просимо надсилати письмові звернення на електронну пошту: [email protected]
Контактні телефони гарячої лінії: +380962086788 (дзвінки приймаються по буднях з 10:00 до 17:00, або просимо надсилати повідомлення через месенджери вайбер і телеграм)
Інформаційна служба НСЖУ