Журналіст із видання «Luxemburger Wort» Мішель Мертен влаштував благодійну поїздку до України. Першого липня він вирушив із головної площі Люксембурга від статуї, яку люксембуржці називають «Золота пані», і котра є для них аналогією Статуї Свободи, що у США.
– Я здивувався, бо в Люксембурзі прийшло мене підтримати дуже багато людей. Серед них був міністр закордонних справ Жан Ассельборн, який у 74-річному віці проїхав зі мною двадцять кілометрів. Він мені сказав, що велосипедисти – особливі люди, бо якщо вони щось задумали, то обов’язково виконують. Це додавало сил, – розповідає Мішель Мертен.
До зупинки в Івано-Франківську він подолав 1900 кілометрів. Його кінцева мета – собор Софії Київської в столиці. Саме цю завершальну зупинку він обрав неспроста. Торік у грудні група українців-волонтерів у Люксембургу, які везли гуманітарну допомогу, в Україну запропонувала поїхати з ними. Мішеля у цій поїздці дуже вразив Собор Святої Софії. Попри те, що відпустку планував провести у велотурі до моря, вирішив змінити плани й здійснити поїздку з благодійною метою.
Всі кошти на підтримку України він просить переказувати волонтерській організації «LUkraine», які надалі спрямують їх для реабілітації й оздоровлення дітей у Карпатах та на продовольчі пакети для жителів Харківщини. Власні ж потреби у подорожі журналіст покриває самостійно.
– Я щиро здивований тим, як люди сприяють у цій поїздці та як вони відчувають цю війну. Поки ми розмовляємо, мені зателефонував знайомий швед і розповів, що має кілька днів відпустки, тому зібрався їхати в Дніпро з допомогою. Це не може не надихати, – ділиться Мішель.
Про перебіг своєї поїздки Мішель розповідає на сайті видання, у якому працює. Також ще одним результатом його веломандрівки має стати створення подкасту.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС