25 інтерв’ю із фахівцями медіа Прикарпаття й України записали їх студенти першого та третього курсів спеціальності «Журналістика» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника для ювілейного випуску книжки «Поміж текстом: журналісти для журналістів». У випуск увійшли також матеріали журналістів та студентів про війну: цікаві факти, роздуми, свідчення.
Презентували книжку в Івано-Франківському Центрі журналістської солідарності НСЖУ під час зустрічі професорки кафедри журналістики, відповідальної за випуск книжки «Поміж текстом: журналісти для журналістів» Ганни Марчук, доцентки кафедри, авторки ідеї проєкту й упорядниці Галини Пристай та студентки, однієї з авторок Анни Пацаль, чиї історії про медійників увійшли до п’ятого видання.
У ювілейному випуску «Поміж текстом…» висвітлено, зокрема, й роботу Центру журналістської солідарності НСЖУ в Івано-Франківську. В інтерв’ю його координаторка Вікторія Плахта розповіла про те, як з початку повномасштабного вторгнення допомагають ВПО-медійникам усім необхідним для забезпечення нормальної роботи.
– Ректор нашого університету сказав, що це, мабуть, найтриваліший проєкт, що діє в університеті. Дуже вдячні за підтримку, яку отримуємо від університету та Спілки журналістів, зокрема, Вікторії Плахті, що вже вдруге погодилася на інтерв’ю. А також Віталію Чорненькому, який також вдруге розповів свою історію для книжки, й за опіку нашими студентами, – зазначила Галина Пристай.
Примірники видання «Поміж текстом: журналісти для журналістів» отримали головний редактор місцевого видання «Голос-Інфо» Віталій Чорненький та медійниця Віра Ільїна із Краматорська, яка вимушено переїхала на Прикарпаття навесні 2022 року. Віра каже, що такий досвід був для неї вперше, оскільки вона завше залишалася по той бік мікрофона.
– Це велика справа. Я вперше бачу, щоб студенти видавали книжки, причому, неодноразово. Організаційно я уявляю, як важко це зробити, і бачу, скільки людей над книжкою працювали. Тому ще хочу сказати, що завжди варто дивитися ширше на виклики та бачити у них можливості. Добре, що люди можуть працювати попри виклики. За це дуже дякую, – зауважила Віра Ільїна.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС