Практика під керівництвом медійників-професіоналів стала поштовхом для подальшого самовдосконалення – так відгукнулись студентки-другокурсниці факультету журналістики Запорізького Національного університету, які упродовж місяця проходили практику в Запорізькій обласній організації НСЖУ, в пресцентрі якої вже рік дислокується Центр журналістської солідарності НСЖУ. Всі матеріали, написані під час стажування, публікуватися на сайті ЗОО НСЖУ, на фейсбук–сторінці ЦЖС.
Оскільки в Центрі щотижня відбувається по декілька заходів, роботи у практиканток було немало. Практичні заняття проводили керівники ЦЖС Наталія Кузьменко та Валентина Манжура, в постійному контакті з дівчатами була й Дар’я Зирянова, яка навчала студентів роботі з технікою.
Студентки поділилися своїми враженнями від практичної роботи у медійній сфері.
– Під час практики я працювала з професійними журналістами. Вони були дуже доброзичливі, ділилися своїм досвідом та порадами. Також отримала досвід підготовки інтервʼю та спілкування з людьми. Щодня ми брали участь у різних проєктах та подіях у пресцентрі Запорізької обласної організації НСЖУ. Це дозволило мені поетапно проаналізувати всю роботу, яку виконують журналісти – від пошуку інформації до підготовки матеріалів. Було неймовірно цікаво та цінно для мого професійного зростання, – розповіла Марія Гончаренко.
– У Запорізькій обласній організації НСЖУ отримала гарний досвід. Для мене це була чудова можливість вдосконалити свої навички в написанні текстів та роботи з професійною технікою. Для мене важливо, що я отримала гарний відгук за свою роботу від професіоналів. Матеріали, які я встигла зробити, доповнять моє портфоліо. Все що ми вчили в університеті, я змогла використати на практиці. Ми побували на ознайомчих екскурсіях на телебаченні та радіо, було дуже круто! Я дуже зраділа, коли мені запропонували працювати у холдингу «Великий луг» – це справжня удача на початку журналістської професії, – зауважила Крістіна Кулагіна.
– Вважаю плюсом і досвід у роботі з фототехнікою, написанні різножанрових матеріалів. Також я була активним учасником різних медійних проєктів, які постійно проводить Центр журналістської солідарності НСЖУ, і вважаю це неймовірним плюсом для свого розвитку. Планую розвивати ці навички у майбутньому. Загалом, тепер я знаю, чого мені варто навчитися та на що звернути увагу, щоб стати справжньою журналісткою, – каже Анжеліка Заставенко.
– Вдячна долі за можливість вчитися у професіоналів. Під час практики я закріпила теоретичні знання, здобуті під час вивчення профільних дисциплін за спеціальністю «Журналістика», а також практичних навичок. Найбільше мені сподобалась екскурсія на телеканал «МТМ» та на радіостанцію «Великий луг», – зазначила Вероніка Баля.
У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ сподіваються, що і наступного року на практику до медіапрофесіоналів прийдуть і інші молоді журналісти Національного університету. А нинішні практикантки надовго залишаться друзями ЗОО НСЖУ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Наталя Вадимова, фото Дар’ї Зирянової