На любешівську газету «Нове життя», що виходить друком на Волині, а саме у прикордонні з Білоруссю, повномасштабна війна теж вплинула неабияк. Стрімко зменшився тираж і, відповідно, фінансовий ресурс редакції.
– Коли приходить кінець місяця та потрібно нараховувати заробітну плату колективу, оплачувати комунальні та друк газети, направду бере розпач. Тому звістка про те, що ми отримаємо фінансову допомогу на виплату заробітної плати нашим працівникам, стала просто яскравим вогнем у постійній пітьмі. У такі моменти розумієш, що маленькі локальні редакції не залишаються поза увагою, про нас пам’ятають і, головне, дбають», – ділиться редакторка Наталія Муха.
Пані Наталія також додала, що завдяки НСЖУ та міжнародному донору – Gazeta Wyborcza Foundation газета взяла участь у проєкті Українського Медіа Фонду (UMF). Саме ця підтримка, каже, допомогла не лише фінансово, а й додала моральної стійкості.
Нагадаємо 27 редакцій отримали завдяки НСЖУ кошти на виплату зарплати працівникам у березні. У межах Грантової угоди між НСЖУ та Gazeta Wyborcza Foundation, Національна спілка журналістів України за кошти міжнародного Українського Медіа Фонду (UMF) змогла допомогти виплатити заробітні плати частині штатних і позаштатних працівників 27 регіональних редакцій.
Йдеться про 20 газет, 4 онлайн-видання та 3 телерадіокомпанії, які були рекомендовані за результатами участі в партнерських проєктах НСЖУ та які є політично незалежними медіа. Як результат, допомогу отримали 76 працівників українських ЗМІ.
Ці кошти є безпосереднім внеском Міністерства закордонних справ Швеції для ініціативи UMF.
Український Медіа Фонд створили чотири медіаорганізації з країн Північної Європи (Федерація фінських медіа Finnmedia; Данські ЗМІ – Danske Medier; Шведська асоціація медіавидавців і Норвезька асоціація медіабізнесу) та два видавництва – Bonnier Group зі Швеції та Agora SA (як «Фундація Газети Виборчей») з Польщі.
Інформаційна служба НСЖУ