До Івано-Франківського осередку НСЖУ долучилися головний редактор і журналісти інтернет-видання «Kramatorsk.Post» Дмитро Лук’яненко, Олексій Ладика, Максим Ходушко, а також директорка департаменту зв’язків з громадськістю Донецького регіонального відділення Торгово-промислової палати Віра Ільїна. Усі вони – медійники-переселенці з Краматорська.
Крім того, новими членами Спілки стали коломийські журналісти – позаштатні кореспонденти газети «Вільний голос» – Ольга Руданець, відповідальна секретар Коломийського міськрайонного товариства «Просвіта», та Андрій Москалюк, науковий співробітник музею історії міста Коломиї.
Вручення членських квитків відбулось у межах екскурсії, організованої Івано-Франківським Центром журналістської солідарності до Музею писанкового розпису в Коломиї. Це єдиний у світі музей писанки, який став візитівкою міста.
– Звичайно шкода, що за таких обставин ми познайомились, але приємно, що наші колеги зі сходу країни вирішили долучитися до нашої спільноти саме у нас, на Прикарпатті, – зауважила Вікторія Плахта, координаторка Центру ЖС, відповідальна секретар обласної спілки журналістів.
– Ми дуже вдячні, що нас прийняли у цю журналістську спільноту й тим, як прийняли. Раді, що ми з вами, – сказав Максим Ходушко.
Віра Ільїна зауважила, що Центр допоміг їй адаптуватися до життя у новому місті.
– Центр журналістської солідарності дав мені відчуття сім’ї та причетності до важливої роботи… Я завжди з превеликою радістю приходжу в це середовище, – поділилася думками пані Віра.
Також у межах заходу журналісти вчилися розписувати писанку.
– Не можу словами описати свого захоплення від процесу, – каже Віра Ільїна. – Було б цікаво вдома створювати писанки писачком, як це ми робили в музеї. Дякуємо за позитивні емоції і можливість познайомитися з нашими традиціями».
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську