До центру завітали представники ГО «Гуманітарно-інформаційний центр» – Костянтин Гургура, Наталія Єльцова, Олег Федько, а також очільник YMCA України в Запорізькій області Юрій Білий.
Гуманітарно-інформаційний центр (ГІЦ) – хаб для співпраці громадських, благодійних, державних організацій, волонтерів, представників бізнесу та підприємців. Разом вони працюють над покращенням гуманітарної ситуації, поширенням достовірної інформації населенню, вирішують гострі проблеми, пов`язані з повномасштабною війною та її наслідками.
Журналісти-переселенці вже відчули турботу благодійників, адже вони надавали їм гуманітарні набори та одяг.
«На початку війни ми об’єдналися з іншими благодійними організаціями і створили хаб для внутрішньо переміщених осіб, паралельно формували стратегічний запас продуктів для мешканців Запоріжжя на випадок надзвичайної ситуації. І зараз цей запас зберігається на складах наших партнерів”, – розповіла Наталія Єльцова.
– Особлива гордість – наш інформаційний канал, – додає Олег Федько. – Ми продовжуємо його підтримувати. У ньому зібрані всі життєво необхідні рекомендації, правова інформація, необхідна, у першу чергу, ВПО. Ми акумулюємо важливі новини з інформпростору, використовуючи більш, ніж 50 каналів та сайтів. Значення інформаційної допомоги важко переоцінити, адже вона економить час і дозволяє людям швидко знайти правильне рішення.
Інший напрям роботи ГІЦ – «Школа волонтерів». Цей проєкт з вересня реалізують спільно з «Українським бізнес-клубом».
– Його особливість полягає в тому, що навчання складається з теорії та практики. Проект цілорічний, навчання безкоштовне. Вже є перший випуск і гарні відгуки та побажання, які були враховані в сучасному навчанні. 20 основних тем: 2 години теорії на кожну тему і 16 годин практики, – розповів Юрій Білий.
Волонтерство – це найкращий спосіб знайти своє місце у спільній боротьбі за незалежність нашої країни, вважає Світлана Карпенко, журналістка-переселенка з Оріхова.
– Допомога землякам надихає юнаків та дівчат проявити милосердя та стати до лав добровольців, які допомагають у вирішенні багатьох проблем, – каже Карпенко.
Волонтерство допомагає відновитися психологічно тим, хто втратив домівку і роботу, певна Алла Шамрай з Енергодара.
– Волонтерство та зайнятість тісно пов’язані між собою, – говорить вона. – Ми знаємо багато прикладів, коли люди, які впадали в депресію через постійні ворожі атаки або повітряні тривоги, дуже швидко виходили з цієї безодні, коли починали піклуватися про своїх близьких та друзів.
Про волонтерську допомогу військовим вже можна написати безліч книг, каже Вікторія Горбатко, журналістка з Бердянська.
– Мій чоловік – військовий, зараз – в Теробороні, – говорить медійниця. – Він свідок того, яку потужну різноманітну допомогу для фронту вони надають – від сучасної техніки до продуктових наборів. Волонтерська підтримка армії просто неоціненна: вони разом наближають Перемогу.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Морозова, Наталія Кузьменко, фото Сергія Біжка