Національна спілка журналістів України та Центр журналістської солідарності (Київ) запрошують до участі в круглому столі «Безпека жінок-журналісток в Україні під час війни». Захід відбудеться у понеділок, 3 квітня, у Києві. Початок о 16.00.
Учасниці обговорення: жінки-журналістки, які висвітлюють події в зоні бойових дій; які врятувалися з окупованих територій; які працюють у медіа в районах бойових дій; які працюють із конфліктно-чутливими темами та ін.
Під час дискусії учасниці розглянуть основні виклики для безпеки жінок-журналісток в Україні під час війни:
- фізична безпека під час роботи в зонах бойових дій;
- загрози для журналісток на окупованих територіях;
- сексуалізоване насильство;
- онлайн-атаки проти журналісток, цифрова безпека;
- робота в умовах повітряних тривог і відсутності електроенергії;
- психологічне вигорання;
- економічна й соціальна незахищеність жінок-журналісток.
Модераторка – Ліна Кущ, перша секретар Національної спілки журналістів України, співголова експертної групи з питань гендерної рівності й різноманітності Європейської федерації журналістів.
Для участі в заході просимо заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/fqLc48MiP7c13ozp8
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.