Європейський Союз засудив російські вироки, винесені в Криму стосовно українських журналістів, зокрема Ірини Данилович, Владислава Єсипенка та Асана Ахтемова, та закликає до «негайного звільнення всіх незаконно затриманих». Про це повідомив сайт Крим.Реалії (проект Радіо Свобода) з посиланням на виступ постійного представника Швеції при міжнародних організаціях у Женеві Ганни Ярдфельт на засіданні Ради ООН з прав людини.
Національна спілка журналістів України весь час окупації Криму та інших регіонів України постійно вимагає припинити репресії проти журналістів, зокрема проти Владислава Єсипенка, Ірини Данилович та інших колег, звільнити їх з-під варти та забезпечити свободу слова на тимчасово окупованих територіях України.
– Всі командири, виконавці та співучасники скоєння військових злочинів та інших найбільш тяжких злочинів, а також особи, які порушують міжнародне право, зокрема міжнародне право в галузі прав людини та міжнародне гуманітарне право, будуть притягнуті до відповідальності. Ми вітаємо початок розслідування прокурором МКС ситуації в Україні після звернення держав-учасниць МКС, включно з усіма державами-членами ЄС, – заявила Ярдфельт.
Нагадаємо, що фрілансера інтернет-ресурсу Крим.Реалії Владислава Єсипенка засудили до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. Російське звинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі.
Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (RFE/RL) Джеймі Флай, коментуючи рішення російського суду в Криму змінити вирок щодо Єсипенка, заявив, що це «мало що змінює» і Єсипенко має бути «вдома зі своєю родиною», а не в в’язниці.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Владиславу Єсипенку вирок.
Держдепартамент США також засудив вирок Владиславу Єсипенку, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму».
Європейська федерація журналістів (EFJ) назвала «пародією на правосуддя» російський вирок у Криму у кримінальній справі проти Єсипенка.
Сам Владислав Єсипенко стверджував на суді, що російські силовики його катували, зокрема електричним струмом, домагаючись свідчень проти себе.
Інформаційна служба НСЖУ